Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Звітна конференція

4 листопада відбулася звітна конференція за результатами проходження науково-педагогічної виробничої практики здобувачами освітнього ступеня «магістр» спеціальності 014.07 Середня освіта (Географія) денної та заочної форм навчання.

Конференцію проводили керівники практики – гарант освітньої програми, доцент кафедри хімії, географії та наук про Землю Мельник Ірина Геннадіївна та доцент цієї ж кафедри – Гаврюшенко Ганни Володимирівни.

Науково-педагогічна практика тривала 4 тижні, з 30 вересня по 26 жовтня 2024 року. Базою проведення практики була кафедра хімії, географії та наук про Землю навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук (ННІ ПАН).

Перша частина практики була спрямована на поглиблення науково-дослідницьких компетентностей магістрантів. Студенти вдосконалювали навички самостійної  наукової роботи, зокрема вміння готувати наукові публікації за обраним теоретичним напрямом дослідження. На перших двох тижнях практики магістранти презентувати результати своїх досліджень у формі усних доповідей на засіданнях наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії», що функціонує на кафедрі хімії, географії та наук про Землю. Крім цього, частина здобувачів підготували доповіді для участі в  Міжнародній науково-практичній конференції, що відбудеться 6-7 листопада 2024 року на базі ННІ ПАН. Магістранти здійснили усні презентації виконаних індивідуальних наукових завдань, пов’язаних з їхніми кваліфікаційними роботами, та отримали зворотний зв’язок від наукових керівників.

Протягом наступних двох тижнів магістранти знайомилися з основами та сучасними тенденціями методики викладання географічних дисциплін у вищій школі. Особливу увагу було приділено розробці ефективних способів передачі навчальної інформації через інтерактивні лекції та різноманітні форми практичних занять. Кожен магістрант розробив комплекс навчально-методичного забезпечення до обраної теми рекомендованого курсу, включаючи презентації, завдання для самостійної роботи та тестові матеріали, та провів лекцію або практичне заняття. Аналіз власного досвіду проведення занять та спостереження за роботою колег дозволив магістрантам оцінити свої сильні сторони, виявити напрямки професійного вдосконалення, навчитись аналізувати лекції свої та колег, перевірити психологічну готовність до роботи викладача.

Студенти звітували про свою роботу під час практики: дали узагальнений аналіз її результатів, проаналізували труднощі, над подоланням яких ще треба працювати, поділились враженнями, висловили пропозиції щодо покращення практичної підготовки здобувачів освіти до майбутньої професійної діяльності.  

Керівники практики підбили підсумки захисту практики.

 

Кафедра хімії, географії та наук про Землю

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024