Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії»

24 жовтня на кафедрі хіії, географії та наук про Землю відбулося засідання наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії».

Магістрант кафедри Володимир ВАСИЛЕЦЬ презентував доповідь на тему «Деякі сучасні прийоми формування в учнів картографічної компетентності». Доповідач зазначив, що розвиток картографічної компетентності є важливим аспектом сучасної географічної освіти. Пан Василець також акцентував увагу на тому, що картографічні навички стають незамінним інструментом для виживання та захисту громадян нашої країни під час війни. Він підкреслив, що інноваційні підходи до навчання, такі як використання цифрових картографічних інструментів, геоінформаційних систем (ГІС) та інтерактивних платформ сприяють ефективному формуванню картографічної компетентності учнів. Доповідач запропонував використовувати такі ресурси, як MapChart та MapMaker від National Geographic, за допомогою яких учні навчяться укладати власні карти. Пан Василець також наголосив на тому, що існує багато інноваційних креативних методичних прийомів, застосування яких сприятиме зацікавленню учнів вивчати карту. Так, можна запропонувати учням:

  • знайти «координати» свого дня народження та влаштувати віртуальну святкову вечірку у цьому місці;
  • уявити себе послом України у будь-якій країні. Знайти на карті цю країну та її сусідів. З’ясувати, якими унікальними якостями має володіти посол, щоб гідно представляти Україну в цьому місці? Що посол має дізнатися про країну перед переїздом туди?
  • поєднувати розгляд світових новин із закріпленням вміння визначати географічні координати географічних об’єктів, про які йдеться у новинах.

По закінченні доповіді учасники активно залучилися до обговорення. Було висловлено думки, що зазвичай вивчення географічної номенклатури є одним із складних та не дуже цікавих моментів для учнів. Однак на теперішній час існує велика кількість програм у Google та мобільних додатків для вивчення географічної номенклатури, які можуть зацікавити учнів та значно спростити вивчення географічної номенклатури. Учасники гуртка пожартували, що вчителі інших дисциплін можуть навіть заздрити географам, які мають у своєму арсеналі такі чудові тренажери для навчання!

 

Кафедра хімії, географії та наук про Землю

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024