Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання круглого столу на кафедрі східної філології і перекладу

У Навчально-науковому інституті філології і журналістики відбулося засідання круглого столу, присвячене чайній культурі країн Далекого Сходу.

18 жовтня кафедра східної філології і перекладу зібралася на засідання круглого столу, присвячене традиціям чайної церемонії, всі бажаючі з-за кордону та по всій країні мали змогу дистанційно приєднатися до заходу. Викладачі разом із здобувачами освіти занурилися у атмосферу справжнього 茶道 чадао, філософсько-естетичної концепції, базованої на практиках заварювання чаю. Усі присутні змогли дізнатися про особливості багатовікової традиції, що об’єднує цілі покоління крізь століття та епохи.

На початку засідання із презентацією виступила доцент кафедри східної філології і перекладу, Перепадя Дар’я Олександрівна. Пані Дар’я провела захоплюючий екскурс в історію виникнення традиції приготування чаю у різних країнах Далекого Сходу. Лекторка ознайомила присутніх із «茶道六君子», приладдя для чаювання, або як їх називають у Китаї «шість благородних чайної церемонії». По завершенню теоретичної частини, пані Дар’я, скориставшись茶道六君子, продемонструвала кожен етап заварювання китайського чаю.

Далі розпочалося чаювання у дружній атмосфері. Учасники змогли скуштувати традиційні китайські частування月饼юебіни, місячні пряники із солодкою начинкою, котрі власноруч приготувала старший лаборант кафедри Недогибченко Софія. Викладач Бєлік Марина Олегівна пригостила спільноту справжніми українськими млинцями з ягідною начинкою за бабусиним рецептом. Ба більше, на гостей чекала можливість випробувати долю й відкрити таємний текст з передбаченням – від жартівливих побажань до дійсно важливих у такий непростий час слів підтримки. Всі присутні отримали на згадку про подію –  сувеніри у вигляді закладок з красномовним написом «茶余饭后», що має під собою метафоричний сенс.

Такий теплий захід справді був необхідний всім нам у такі непрості часи. З нетерпінням чекаємо нових зустрічей і запрошуємо всіх охочих доєднатися до нашої сходознавчої спільноти.

 

Кафедра східної філології і перекладу

 

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024