Спільне засідання вченої ради та зборів трудового колективу в НН ІСГН
18.10.2024
У навчально-науковому інституті соціальних і гуманітарних наук відбулося спільне засідання вченої ради та зборів трудового колективу.
16 жовтня в навчально-науковому інституті соціальних і політичних наук відбулося спільне засідання вченої ради та зборів трудового колективу, на якому обговорювалися важливі питання, що стосуються кадрових призначень, організації освітнього процесу та роботи викладацького складу.
Одним із центральних питань порядку денного було призначення нових завідувачів кафедр. Першим виступив Антон Васильович Бадер, який представив трудовому колективу кандидатуру Людмили Олександрівни Новоскольцевої на посаду завідувача кафедри політології і міжнародних відносин. Новоскольцева Л.О., кандидат політичних наук та доцент, має багатий досвід наукової і педагогічної діяльності, який вона детально виклала під час свого виступу. За останні два роки вона пройшла 12 стажувань у різних країнах Європи, підготувала нові та вдосконалила існуючі навчальні програми, опублікувала чотири статті у престижних міжнародних журналах, що індексуються в WebofScience. Її перспективний план розвитку кафедри включає підвищення кваліфікації викладачів, збільшення кількості публікацій у наукових базах Scopus та WebofScience, активізацію наукової діяльності студентів та розширення співпраці з політичними партіями і громадськими організаціями.У процесі обговорення колеги позитивно оцінили діяльність та амбіційний план розвитку кафедри, який представила кандидатка. Після обговорення питання було винесено на голосування, і кандидатура Новоскольцевої Л.О. одноголосно отримала підтримку з боку трудового колективу.
Аналогічно було розглянуто питання про призначення завідувача кафедри філософії та соціології. На цю посаду Антон Васильовичем було представлено кандидатуру Світлани Вікторівни Хобти, кандидата соціологічних наук, доцента. Хобта С.В. у виступі представила свою біографію та наукові здобутки, серед яких – успішна акредитація освітніх програм, наукове консультування міжнародних організацій та активна участь у проєктах ПРООН. Основні напрями розвитку кафедри, які запропонувала Світлана Вікторівна, включають публікації в міжнародних журналах, розширення співпраці зі стейкхолдерами та підготовка до акредитації нових освітніх програм. Колеги одноголосно підтримали кандидатуру Світлани Вікторівни на посаду завідувача кафедри. Наукові здобутки і професійний досвід кандидатів на посади завідувачів кафедр отримали високу оцінку з боку колег, а план розвитку кафедр та організація навчального процесу в нових умовах отримали підтримку та схвалення.
Окрім того, на засіданні обговорювались й інші питання та проблеми інституту. Юлія Сергіївна Нужна, заступник директора з навчальної роботи, виступила з доповіддю про організацію роботи тьюторів і викладачів кафедр у зв’язку з освітнім процесом на І семестр 2024–2025 навчального року. Через складну ситуацію з переміщенням університету та продовженням воєнного стану, навчання продовжуватиметься в змішаному форматі, де чималу роль відіграє якісна організація дистанційного формату з використанням платформи Moodle та інших онлайн-інструментів, таких як Microsoft Teams і GoogleMeet. Юлія Сергіївна відзначила важливість своєчасного заповнення навчальних матеріалів на новій платформі та підкреслила, що більшість викладачів вже адаптувалися до нових умов.Усі завідувачі кафедр, зокрема Новоскольцева Л.О., Хобта С.В., Набока О.В., підтвердили готовність своїх колективів до успішної організації навчання в дистанційному форматі.
Окремою, не менш важливою, темою зборів стало обговорення організації навчання для здобувачів, які є військовослужбовцями. Юлія Сергіївна акцентувала на тому, що університет завжди враховував потреби цієї категорії студентів, забезпечуючи для них індивідуальний підхід, особливо для тих, хто перебуває у зоні бойових дій. Вона зазначила, що інститут зіткнувся з проблемою скорочення контингенту студентів через відсутність додаткових бюджетних місць для військовослужбовців. І.В. Журба, заступник директора з соціально-гуманітарної роботи, представив план виховних заходів, до яких залучатимуть здобувачів-військовослужбовців.
Логічним завершенням стало питання порядку денного щодо конкурсних справ і затвердження кандидатур на різні посади науково-педагогічних працівників кафедр навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук. За результатами голосування членів Вченої ради одноголосно було підтримано кандидатури Михальського І.С., Гогохії Н.Т.,Тараненка М.Г., Верховод Л.І. , Нужної Ю.С., Гоць А.А., Шевцової Є.С., Журби І.В. Викладачі та співробітники підтримали своїх колег не лише за їхній високий професіоналізм та відданість науковій справі, а й через їхній неоціненний внесок у розвиток університету. Багато років вони щоденно передають свої знання і досвід студентів, формуючи нове покоління фахівців. Саме завдяки таким науково-педагогічним працівникам університет продовжує утримувати високий рівень освітніх стандартів, зберігаючи традиції і водночас впроваджуючи нові освітні ідеї.
НН ІСГН