Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії»

На кафедрі хіії, географії та наук про Землю відбулося засідання наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії».

10 жовтня 2024 року на кафедрі хіії, географії та наук про Землю навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук відбулося засідання наукового гуртка «Інноваційні технології навчання географії». Магістрантка кафедри Наталя МАЙСТРЕНКО презентувала тренінг на тему «РОЗРОБКА МУЛЬТИМЕДІЙНИХ НАВЧАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ШКІЛЬНОГО КУРСУ «ГЕОГРАФІЯ: РЕГІОНИ ТА КРАЇНИ».

Доповідачка зазначила, що мультимедійні ресурси – це сукупність цифрових матеріалів, які поєднують у собі різні формати інформації, такі як текст, зображення, аудіо, відео, анімація, 3D-моделі та інтерактивні елементи. Освітні технології, що базуються на цих ресурсах, отримали назву мультимедійних. Пані Майстренко акцентувала увагу присутніх на тому, що мультимедійні матеріали вже стали невід’ємною частиною сучасного навчального процесу, їх використання на уроках географії допомагає учням краще розуміти складні географічні теми та підвищує зацікавленість до навчання.

Доповідачка ознайомила учасників із такими платформами для створення інтерактивного контенту, як: Genially та StadyStack; ресурсом MyLens.AI, який автоматично генерує ментальні карти на основі введених даних; ресурсом Infogram, за допомогою якого легко створювати інфографіки, діаграми, схеми. Під час тренінгу учасники мали можливість протестувати кожен із ресурсів.

По закінченні тренінгу учасники активно залучилися до обговорення й висловили ряд конструктивних пропозицій щодо використання мультимедійних навчальних матеріалів на уроках географії, запропонувавши впроваджувати доповнену реальність (AR), використання якої дозволяє учням буквально «бачити» географічні об’єкти в тривимірному просторі, досліджувати їх детально, а також взаємодіяти з ними в режимі реального часу. Крім того, було запропоновано детальніше вивчити можливості ресурсів для створення віртуальних симуляцій (SimCity, EcoMUVE), за допомогою яких можна моделювати міста або екосистеми, що допомагає вивчати вплив природних і соціальних факторів на розвиток регіонів.

Учасники тренінгу висловили спільну думку, що мультимедійні технології – це чудові помічники для вчителя, оскільки вони дозволяють використовувати різноманітні форми подачі інформації. Основна мета використання цих технологій – спростити життя вчителя, полегшити підготовку до проведення уроків, а також підвищити ефективність навчального процесу.

 

Кафедра хіімії, географії та наук про Землю

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024