«Досвід Естонії у сфері освіти. Можливості Естонської школи дипломатії»

Відбулась лекція на тему «Досвід Естонії у сфері освіти. Можливості Естонської школи дипломатії» від асистента кафедри історії та археології Шевцової Євгенії.

7 жовтня студенти університету мали чудову нагоду взяти участь лекції, яку провела асистент кафедри історії та археології, Євгенія Шевцова. Тема лекції — “Досвід Естонії у сфері освіти. Можливості Естонської школи дипломатії” — була не лише актуальною, але й надзвичайно важливою для розуміння того, як можна застосувати найкращі практики міжнародного досвіду у процесі реформування української освітньої системи.

Євгенія Сергіївна розпочала свою лекцію із розгляду історичних паралелей між Україною та Естонією. Вона наголосила на тому, що обидві країни протягом тривалого часу перебували під впливом імперій і лише після здобуття незалежності стали на шлях реформування і побудови сучасних держав. Особливо важливим аспектом цього реформування стала освітня система, яка в Естонії за останні кілька десятиліть зазнала значних змін.

«Естонія є справжнім прикладом того, як маленька країна може перетворитися на глобального лідера у сфері освіти та цифровізації», – зазначає лектор. Студенти дізналися про те, як Естонія інвестувала у розвиток інформаційних технологій та освіти ще на початку 1990-х років. Уряд запровадив низку програм, що спрямовані на інтеграцію технологій в освітній процес, підключення всіх шкіл до інтернету та навчання вчителів роботі з комп’ютерами. Це дозволило Естонії не тільки наздогнати, а й випередити інші країни в питаннях цифрової грамотності.

Одним із центральних моментів лекції став розгляд діяльності Естонської школи дипломатії (ESD), яка відіграє ключову роль у підготовці дипломатів та фахівців у сфері міжнародних відносин. ESD була заснована у 1990 році і з того часу виросла в одну з найповажніших інституцій, що готує спеціалістів для роботи у глобальному середовищі. Лектор детально ознайомила студентів із можливостями, які надає ця школа, зокрема з міжнародною сертифікаційною програмою з теорії та практики дипломатії, яка охоплює такі теми, як міжнародне право, зовнішня політика, політика безпеки та інші важливі аспекти міжнародних відносин.

Особливу увагу на лекції було приділено питанням, як українські студенти можуть долучитися до програм Естонської школи дипломатії. Це чудова можливість для студентів отримати міжнародний досвід, вдосконалити свої навички у сфері дипломатії та долучитися до глобальної спільноти професіоналів.

Завдяки лекції, студенти змогли не тільки дізнатися про досягнення Естонії у сфері освіти, але й отримати цінні поради щодо можливостей подальшого навчання та кар’єрного зростання на міжнародній арені.

Подібні заходи стануть регулярними в Інституті соціальних і гуманітарних наук. Слідкуйте за анонсами та не пропустіть можливість долучитися до цікавих лекцій та обговорень!

Інститут соціальних і гуманітарних наук