Екскурсія на виробництво в Німеччині
30.9.2024
Студентка нашого університету Єлизавета Вітрова, яка одночасно навчається у німецькому професійному училищі, відвідала місцеве виробництво.
Через військову агресію Російської Федерації значна кількість українських студентів була змушена покинути свої домівки, переїхавши за кордон. Багато з них продовжують навчання не лише у нашому університеті, але й у навчальних закладах різних європейських країн, зокрема в Польщі, Німеччині, Чехії, Словаччині та інших державах. Здобувачка освіти нашого університету – Єлизавета Вітрова – є однією із таких студенток. Вона навчається не лише на спеціальності «Науки про Землю» нашого університету, але й у професійному училищі м. Нідерпрюм (земля Рейланд-Пфальц, Німеччина).
Важливим компонентом професійної орієнтації для молоді у професійному училищі м. Нідерпрюм є організація екскурсій на виробництво. Наприкінці вересня 2024 р. Єлизавета Вітрова разом із своїми однокурсниками відвідала у передмісті м. Нідерпрюм одне із приватних фермерських господарств, на якому вирощується велика рогата худоба. Під час екскурсії студенти дізналися про те, що аграрний сектор Німеччини відіграє важливу роль в економіці країни та всього Європейського Союзу. Німеччина є одним із найбільших виробників сільськогосподарської продукції у ЄС. Приватне фермерське господарство, яке відвідали студенти, є сімейним бізнесом. На фермі працює 10 осіб, у тому числі ветеринар. Голова фермерського господарства орендує земельні ділянки для вирощування різних сільськогосподарських культур, таких як пшениця, кукурудза, люцерна, жито. Фермерське господарство має власну сільськогосподарську техніку. Це значно підвищує ефективність роботи та забезпечує можливість оперативно проводити всі необхідні агротехнічні заходи, такі як оранка, посів, обробка ґрунту та збір урожаю.
Студенти побачили корівник, який обладнано системою вентиляції та вікнами для забезпечення оптимального мікроклімату. Автоматизована система контролю за мікрокліматом забезпечує комфортні умови для тварин. Ключовою особливістю ферми є автоматичний доїльний апарат, завдяки якому корови можуть доїтись без стресу, не за жорстким графіком. Управління всією системою доїння відбувається через комп’ютер фермера, причому програма підключена до смартфону та смартгодинника фермера, що дозволяє контролювати процес на відстані. Це забезпечує постійний моніторинг, швидке реагування на будь-які зміни та покращення загального управління фермою.
Студенти також дізналися про те, що у Німеччині діє система маркування м’ясної та молочної продукції. Воно дозволяє споживачам отримати чітку інформацію про те, в яких умовах утримувалися тварини до забою чи під час виробництва молока. Така система дає можливість покупцям робити більш усвідомлений вибір, орієнтуючись не тільки на ціну або бренд, але й на етичні та екологічні стандарти.
Екскурсія допомогла студентам краще зрозуміти реалії сучасного сільського господарства у розвинених країнах світу. Студенти на власні очі побачили умови роботи в аграрному секторі, а також змогли переконатися у тому, що в аграрних господарствах сучасні технології та етичні стандарти можуть поєднуватися, забезпечуючи високу продуктивність, турботу про довкілля та благополуччя тварин.
Кафедра хімії, географії та наук про Землю