Участь у регіональному семінарі від НАЗЯВО
23.9.2024
Експерт НАЗЯВО, гарант ОПП «Науки про Землю», доцент, завідувач кафедри хімії, географії та наук про Землю взяв участь в регіональному семінарі від НАЗЯВО.
20 вересня 2024 року, експерт НАЗЯВО, гарант ОПП «Науки про Землю», доцент, завідувач кафедри хімії, географії та наук про Землю навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук Дмитро Сопов, прийняв участь в регіональному семінарі від НАЗЯВО «Сучасний стан системи забезпечення якості вищої освіти в Україні: виклики та перспективи» що проходив на базі Одеського державного університету внутрішніх справ.
Темами виступів та обговорень стали:
1) «Оновлене Положення про акредитацію ОП: що зміниться дляуніверситетів?», спікер Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
2) «Положення про акредитацію освітніх програм 2.0: євроінтеграційний поступ», спікер Наталія Стукало, заступниця Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
3) «Постакредитаційний моніторинг освітніх програм та зміни в оскарженні рішень Національного агентства», спікер Іван Назаров, заступник Голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
4) «Зміни у фінансово-договірних відносинах учасників акредитаційного процесу», спікер Олександр Хименко, керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
На семінарі розгорнулися жваві дискусії, в центрі яких були питання, пов’язані з актуалізованими аспектами акредитації освітніх програм, постакредитаційного моніторингу, а також змінами в процедурах оскарження рішень, прийнятих Національним агентством. Учасники активно обговорювали нові виклики, з якими можуть зіткнутися заклади вищої освіти у контексті нових вимог та підходів до оцінювання.
Окрім того, воркшоп став цінною платформою для детального аналізу та напрацювання механізмів впровадження рекомендацій, які надаються після акредитації. Учасники не лише обмінювалися ідеями та практичними підходами до реалізації цих рекомендацій, але й обговорювали потенційні труднощі, які можуть виникнути на різних етапах нового процесу оцінювання освітніх програм.
Кафедра хімії, географії та наук про Землю