Показ документального кіно

Викладачі та студенти НН ІМ завітали на показ документального фільму «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас, Микола Куліш».

10 вересня на честь дня українського кіно та дня народження українського режисера Олександра Довженка викладачі тастуденти навчально-наукового інституту мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка відвідали показ документального фільму «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас, Микола Куліш» (2017) у Полтавському художньому музеї, Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка. Відвідування події було організовано едвайзером спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» Анатолієм Мішиним.

Перед показом вступні слова були сказані представницею Полтавської галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка та знімальною групою цього фільму, яка складається з Наталія Іванченко (режисерка-постановниця, сценаристка), Дмитро Стариков та Максим Стариков (оператори-постановники). Також під час заходу була присутня Ольга Чернявська, ‒ викладачка кафедри аудіовізуального мистецтва навчально-наукового інституту мистецтв ЛНУ імені Тараса Шевченка — чий голос став закадровим супроводом фільму.

Під час показу документальної картини відвідувачі дізналися більше про митців «розстріляного відродження». Ця картина є другою частиною в серії фільмів «Соловецькі в’язні з України».

Стрічка розповідає продіячів театру20-тих і 30-тих років минулого століття, репресованих радянськоювладою, а саме режисера-драматурга Леся Курбаса та сценариста Миколи Куліша театру «Березіль». У фільмі торкалися тем особистості митців, їхніх погляди та думки, через які їх заарештувалата згодом стратили.

Після показу присутні мали змогу поспілкуватися зі знімального групою, задати запитання та обговорити сам фільм.

Інформаційний центр НН ІМ
Текст і фото: Артемій Обогрєлов