Настановча конференція з виробничої практики для магістрів з екології

На кафедрі садово-паркового господарства та екології відбулася настановча конференція з виробничої практики для магістрів з екології

Зустріч магістрів 2 курсу за освітньою програмою «Екологія» з керівниками виробничої практики, яка відбулася 2 вересня, ознаменувала початок важливого етапу в їхньому навчанні – практичне навчання на виробництві у завершальному семестрі перед захистом кваліфікаційних робіт. На зустрічі були присутні здобувачі-магістранти, в. о. завідувача кафедри садово-паркового господарства та екології Ірина КРАВЕЦЬ, керівник практики від кафедри Ірина КИРПИЧОВА та представники підприємств-партнерів. Під  час обрання виробничих баз для проходження практики були враховані побажання здобувачів, що дає їм  можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії відповідно їх потреб, у тому числі і подальшого працевлаштування. У цьому році виробнича практика буде проходити в 8 організаціях різних форм власності:  Громадська організація «Національний екологічний центр України», Науково-дослідна установа «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем», Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, ТОВ «Завод «Промлит»», ТОВ «Науково-виробнича компанія «ЕКОПАРК», МБО «Екологія. Право. Людина», Філія «Східний лісовий офіс» «ДП «Ліси України»»,  Сокільницька сільська рада.

Основною темою зустрічі стало обговорення умов проходження практики, її завдань та очікуваних результатів. Керівники практики окреслили основні напрями роботи студентів, акцентуючи увагу на важливості набуття практичних навичок у вирішенні актуальних екологічних проблем, що стоять перед підприємствами та організаціями.

Студенти з великою зацікавленістю долучилися до обговорення, задавали питання щодо специфіки виробничих процесів і можливостей реалізації своїх знань на практиці. Важливо, що така співпраця дозволить не лише покращити професійні навички студентів, але й сприятиме впровадженню інноваційних екологічних технологій на підприємствах. Виробнича практика є невід’ємною складовою підготовки фахівців-екологів, яка забезпечує зв’язок теоретичних наукових знань із їхнім практичним застосуванням у реальних умовах. Під час практики студенти мають змогу використовувати сучасні наукові методи та інструменти для вирішення екологічних проблем, отримувати досвід проведення досліджень, впроваджувати інноваційні технології, а також розробляти та оцінювати екологічні проєкти. Такий підхід сприяє формуванню у майбутніх фахівців критичного мислення, аналітичних навичок і здатності приймати обґрунтовані рішення, що є необхідними для успішної професійної діяльності в галузі екології та охорони довкілля.

Виробнича практика триватиме 6 тижнів,  після чого студенти представлять свої звіти та результати виконаних завдань на підсумковій зустрічі. Сподіваємося, що цей досвід стане важливим кроком у формуванні висококваліфікованих фахівців у галузі екології.

Дякуємо нашим партнерам за співпрацю у підготовці фахівців-екологів!