Книги для бібліотеки ЛНУ імені Тараса Шевченка
26.7.2024
Бібліотека Луганського національного університету імені Тараса Шевченка була однією з найбільших бібліотек м. Луганська.
Для інформації: до вересня 2014 р. фонд бібліотеки налічував близько 630 тисяч примірників книг; бібліотекою користувалося понад 16 тисяч читачів; щорічна кількість книговидач – понад мільйон документів на рік; обслуговували читачів на абонементі й у читальному залі, крім того, бібліотека мала електронний читальний зал.
Однак, бібліотека разом з університетом втретє переживає тимчасову окупацію і, на жаль, основний фонд бібліотеки на сьогодні втрачено. Але ведеться робота з його відновлення. У цьому бібліотеці допомагають її друзі і колеги, які надсилають електронні варіанти книг, підручників, посібників. Не залишили бібліотеку без підтримки й інші виші України, які допомагають друкованими варіантами підручників, посібників тощо.
Нещодавно відбулась чудова подія – до бібліотечного архіву Луганського національного університету імені Тараса Шевченка від випускника факультету природничих наук нашого університету, науковця-ентомолога, талановитого фотохудожника, волонтера-патріота, учасника 27-ї та 28-ї Української антарктичної експедиції Сергія ГЛОТОВА та його колег надійшли книги з біології, екології, зоології, географії, агрономії, журнали з науковими статтями, закордонні видання та багато інших на природничу тематику.
Зі слів Сергія Глотова історія цих книг почалася ще зі Старобільська, коли він реорганізовував свою бібліотеку і виявив, що назбиралося дуже багато книжок, тому прийнялося рішення подарувати їх Луганському національному університету імені Тараса Шевченка, який колись закінчив Сергій. Також він зазначив, що коли був студентом університету, то активно відвідував бібліотеку закладу вищої освіти і в той час брав багато книжок по ентомології та природничим наукам, що дуже допомагало йому в навчанні, тому розуміє, коли ЛНУ імені Тараса Шевченка вчергове перебрався через окупацію рф, то бібліотека знову понесла втрати.
Сергій Глотов вирішив поділитися частиною своєї особистої бібліотеки, а до цієї доброї справи доєдналися його знайомі автори, багато колег-науковців, у яких теж з роками накопичилося багато книг, збірників з матеріалами наукових конференцій тощо. Деякі з книжок підписані власноруч їх авторами. Багато книг було передано також з Державного природознавчого музею міста Львів, де зараз працює Сергій. Бібліотека природознавчого музею фактично передала дубльовані видання в декількох примірниках та книжки своїх співробітників для студентів ЛНУ імені Тараса Шевченка та всіх, хто цікавиться природничими науками.
До наповнення бібліотеки переміщеного ЗВО долучилися і колеги Сергія Глотова з інституту екології Карпат НАН України та з інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена Національної академії наук України, завдяки яким назбиралося багато книжок, що були передані Луганському національному університету імені Тараса Шевченка.
Глотов Сергій Володимирович розповів, що всі ці книги зберігалися більше двох років у Львові. Ще тоді він домовився з директоркою Навчально-наукового інституту природничих наук Наталією МАЦАЙ про передачу цих книг і збирався їх надіслати у кінці лютого 2022 року до університету, що вже тоді релокувався в м.Старобільськ. Але не встиг цього зробити через початок повномасштабного вторгнення рф, а потім він сам два роки пробув в Антарктиді у складі 27-ї та 28-ї наукових експедицій на станції “Академік Вернадський” Національного антарктичного наукового центру.
Сергій пообіцяв, що і надалі буде збирати книжки для бібліотеки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та нарощувати базу для всіх, хто цікавиться природничими науками. Сподівається, що книги принесуть користь і стануть в нагоді не одному поколінню викладачів, студентів, магістрантів, аспірантів, всім тим, хто займається, вивчає і цікавиться різними напрямками природничих наук.
Сам Сергій наразі після наукової антарктичної експедиції повернувся до роботи в природничому музеї, до різних наукових проєктів, написання публікацій, книжок, докторської дисертації, бере участь в трьох монографіях, тому науковцю особливо відпочивати ніколи.
Особисто від себе випускник ЛНУ імені Тараса Шевченка передавав великий привіт та найтепліші побажання адміністрації закладу вищої освіти, а особливо ректору Олені КАРАМАН та директору ННІ ПАН Наталії МАЦАЙ , дякуючи за постійну підтримку його авторського благодійного проєкту «КОЛЬОРИ БІЛОГО КОНТИНЕНТУ» та запрошував на майбутні його фотовиставки.
Сергій ГЛОТОВ побажав Університету та Навчально-науковому інституту природничих наук подальшого розвитку, безліч студентів, процвітання всій шевченківській родині, миру та перемоги і найшвидшого повернення в рідний Луганськ.
«Нехай Луганський національний університет імені Тараса Шевченка завжди буде міцним незламним фундаментом для побудови нашого майбутнього та майбутнього усієї нашої держави!» – такими словами Сергій Володимирович ГЛОТОВ завершив свою розмову з провідним фахівцем відділу маркетингу університету Тетяною Дем’янчук.
Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка