Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Twinning UK-Ukraine 2024 «Роль університетів у повоєнному відновленні України»

Відбулась Міжнародна конференція Twinning UK-Ukraine 2024 «Роль університетів у повоєнному відновленні України».

ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в особі директора інституту міжнародної освіти Ірини МИГОВИЧ та співробітників відділу міжнародних зв’язків був представлений на непересічному міжнародному заході у Варшаві, Польська Республіка.

4 – 5 липня на базі Посольства Великої Британії в м. Варшава, а також Університету Вістула була проведена Друга міжнародна конференція Twinning UK-Ukraine 2024 «Роль університетів у повоєнному відновленні України». Нагадаємо, що з початком повномасштабного вторгнення на територію України військ країни-агресора Великобританія започаткувала унікальний проєкт Twinning Ukraine, мета якого створити та сприяти розвитку українсько-британських університетських партнерств, де британський партнер підтримує українського. Організацію цього проєкту уряд Великобританії доручив команді Cormack Consultancy Group. ЛНУ імені Тараса Шевченка від самого початку бере участь у цьому масштабному міжнародному проєкті у партнерстві з Університетом Бата, графство Сомерсет, Великобританія.

Наголосимо, що проєкт має потужну інституційну підтримку на національному рівні обох країн, підтвердженням чого є участь представників британського і українського міністерств, посольств, організації Universities UK International, Британської Ради в Україні, Департаменту науки та інновацій Управління закордонних справ, співдружності та розвитку, Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту та ректорів низки університетів, задіяних у проєкті. ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» був представлений директором інституту міжнародної освіти Іриною МИГОВИЧ та очільником сектору міжнародного співробітництва відділу міжнародних зв’язків Людмилою ОВЧАРОВОЮ.

На початку конференції присутніх привітав голова Cormack Consultancy Group Чарльз КОРМАК. Про виклики вищої освіти за роки повномасштабного вторгнення та стійкість академічної спільноти розповів заступник міністра освіти і науки України Михайло ВІННИЦЬКИЙ. Від представника міністерства учасники конференції отримали інформацію щодо подальшої оптимізації мережі освітніх закладів України, почули про виклики, яких зазнали університети, зокрема пошкодження енергетичної інфраструктури. «… Останні два з половиною роки після повномасштабного вторгнення довели, що партнерство – це не просто слова… Twinning – довгостроковий проєкт і наша співпраця з британськими університетами приносить свої плоди, тож за п’ять, сім і 10 років ми побудуємо кращий європейський континент для співпраці по обидва його боки», – зауважив Михайло ВІННИЦЬКИЙ. Ольга БУДНИК, радниця – уповноважена Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, наголосила на стійкості академічних спільнот в умовах небезпеки, розповіла про можливості для науковців і студентів. «Ми говоримо про інтернаціоналізацію, як одну з головних конкурентних переваг для наших університетів», – зазначила Ольга БУДНИК. Провідна ідея, що об’єднала виступи всіх без виключення учасників, – це те, що проєкт Twinning забезпечує як негайну, так і довгострокову підтримку понад 100 партнерам-учасникам, він є джерелом можливостей і для наступних поколінь української молоді, адже вже зараз базується на гуманітарній складовій співробітництва та на вже реалізованих активностях, серед яких найрізноманітніші школи, курси, тренінги і майстер-класи, що дали і дають змогу академічним спільнотам розвиватися. Нагадаємо, що в рамках участі в проєкті ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» протягом двох останніх років у співпраці з Університетом Бата отримав більш ніж дві тони гуманітарного вантажу для налагодження досліджень та навчання за математичним, хіміко-біологічним та фізичним напрямами (авометри, імпульсні генератори, логічні аналізатори, осцилографи, генератори коливальної частоти, цифрові мультиметри, квадратні осцилятори Фарнела, роторні випарники, віскозиметри тощо), координатор проєкту – Ірина В. МИГОВИЧ; налагодив програму студентської академічної мобільності (4 особи, зимовий та літній семестри навчального року 2022 – 2023); започаткував співробітництво на рівні студентських об’єднань обох університетів та спільну розробку навчального курсу для іноземних студентів “Current Trends in World Higher Education” тощо.

Підсумовуючи роботу конференції та загалом проєкту, директор департаменту науки та інновацій Управління закордонних справ, співдружності та розвитку Мартін КУШИНГ зазначив: «Партнерство університетів Великої Британії та України критично важливе, [воно] про справді гострі потреби, які потребують нагального вирішення. Ідеї, які ще пролунають у межах цієї британсько-української мережі, цієї надихаючої спільноти, дадуть змогу продовжити ту справжню і відчутну допомогу [українським університетам] у складній ситуації, змогу і надалі чути українські голоси на світовій арені».

 

Інститут міжнародної освіти
Відділ міжнародних зв’язків

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024