Робота в кімнаті СОС «Дитячі містечка» триває
14.6.2024
Триває робота кафедри психології в кімнаті СОС «Дитячі містечка».
На базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка в ресурсній сенсорній кімнаті продовжує свою роботу з дітьми та студентами асистент кафедри психології Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, доктор філософії, керівник центру “Психологічного відновлення та адаптації”, психолог СОС “Дитячі містечка” Антон НАЗМІЄВ – фахівець високої кваліфікації, професійних знань і умінь, для якого метою в проведенні групових психолого-педагогічних занять є максимально розкрити освітній і особистісний потенціал кожної дитини та подолати бар’єри соціалізації.
Сенсорна кімната – це спеціально організоване середовище психоемоційного розвантаження, яка оснащена для стимуляції різних систем сприйняття: тактильної, слухової, зорової, вестибулярної.
Зараз як ніколи підлітки потребують допомоги, підтримки та особливої уваги. Тому психолог також навчає дітей справлятися з жахами війни та вчить підтримувати інших, особливу увагу приділяючи ментальному здоров’ю молодого покоління. Під наглядом фахівця присутні вчаться:
- взаємодіяти одне з одним на основі згоди;
- домовлятися, просити про допомогу (при потребі);
- відмовляти та приймати чужу відмову;
- дружити та ввічливо ставитися один до одного.
Звісно, психологічна робота з дітьми та студентами – це складний та важливий процес, спрямований на розвиток, підтримку та корекцію їх психологічного стану. Діяльність психолога в ресурсній кімнаті включає в себе різноманітні форми, методи та методики, враховуючи вікові особливості та індивідуальні потреби кожної дитини і є однією з найважливіших напрямів психологічної допомоги, що включає в себе творчі майстерні, тренінги, рольові ігри, спостереження та аналіз. Цікаві та нетрадиційні методи дозволяють залучити увагу дітей та сприяють кращому засвоєнню матеріалу, підвищенню мотивації та розвитку комунікативних навичок.
У ресурсній кімнаті завжди панує невимушена, творча, пізнавально-розважальна атмосфера, адже в такому середовищі найоптимальніше встановлювати та налагоджувати зв’язок фахівця-психолога з підлітками. Така діяльність спонукає дітей до комунікації, вчить їх грати в команді, що безумовно має значний вплив на їх загальний, психічний і емоційний стан, допомагає оволодіти та засвоїти навички спілкування і поведінки в суспільстві.
Даний простір облаштовано за підтримки Міжнародної благодійної організації СОС “Дитячі Містечка” ( sos-ukraine.org ).
Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка