Підсумкова атестація здобувачів спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)»

У навчально-науковому інституті філології і журналістики відбулася підсумкова атестація здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.01 «Середня освіта (Українська мова і література)».

Протягом 5 – 6 червня 2024 року у навчально-науковому інституті філології і журналістики тривала підсумкова атестація здобувачів першого (бакалаврського) рівня спеціальності 014.01 «Середня освіта (Українська мова і література)», метою якої було перевірити й оцінити сформованість професійних компетентностей студентів та рівень їхньої готовності до самостійної роботи за фахом. Програмою атестації передбачено складання комплексного іспиту з фахових дисциплін та спеціалізації для здобувачів вищої освіти 4 курсу першого (бакалаврського) рівня освітніх програм «Українська мова і література» та «Українська мова і література. Мова і література (англійська)».

Роботу екзаменаційної комісії під час проведення підсумкової атестації очолила Світлана Ленська, доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Голова екзаменаційної комісії привітала студентів, побажала успіхів на цьому етапі здобуття вищої освіти й у подальшому професійному зростанні. У складі комісії працювали доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Алла Нікітіна, доктор філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української та зарубіжної літератури Ольга Крижановська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Лариса Колесникова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри романо-германської філології Ольга Юніна.

З вітальним словом до здобувачів освіти й членів екзаменаційної комісії звернулася директор інституту, доктор філологічних наук, професор Вікторія Дмитренко, яка побажала плідної роботи й закликала випускників бакалаврату продовжити здобуття вищої освіти за другим (магістерським) рівнем.

Після виконання тестів з фахових дисциплін та спеціалізації здобувачі вищої освіти під час усного іспиту, що передбачав виконання практичного завдання та усну презентацію його результатів, продемонстрували сформовані професійні компетентності, які підтверджують їхню філологічно-методичну підготовку. Екзаменаційна комісія відзначила достатній рівень підготовки бакалаврів середньої освіти з української мови і літератури, уміння аналізувати матеріал і навчальні програми, розв’язувати проблемні завдання та робити висновки.

Бажаємо випускникам мирного життя у вільній Україні, здійснення творчих задумів, прийняття мудрих рішень і подальшого розвитку індивідуальної освітньої траєкторії.

Кафедра української мови
Кафедра української та зарубіжної літератури