Участь в грантовій програмі за підтримки EURECA-PRO та NAWA

Директор інституту міжнародної освіти, начальник відділу міжнародних зв’язків Ірина Мигович приймає участь у грантовій програмі за підтримки альянсу європейських університетів EURECA-PRO та Польського національного агентства академічних обмінів.

З 3 по 7 червня в м. Глівіце, Верхня Сілезія, Польська Республіка, проходить подія за участі експертів у галузі міжнародної освіти та інтернаціоналізації International Staff Training Week, яка цього року реалізується за підтримки альянсу європейських університетів EURECA-PRO та NAWA – Польського національного агентства академічних обмінів (Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej). Захід проходить на базі Сілезьського політехнічного університету (Politechnika Śląska), який вже дев’ять років поспіль є партнером ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» в рамках проєкту Erasmus KA1 “Students and Staff Mobility”.

Ключовими напрямами заходу визначено:

• розвиток рефлексивного підходу до викладання та навчання в міжнародній освіті;
  • напрацювання стратегій розвитку міжнародних освітніх проєктів;
  • формування у студентів і викладачів навичок автономної (самостійної) роботи за допомогою засобів цифрового навчання та віртуальної мобільності;
  • механізми розвитку навичок COIL-проєктів в сучасному європейському університеті;
  • використання англійської мови для здійснення досліджень та для наукового спілкування в світлі критичної педагогіки.

Сесійна робота перших двох днів була сфокусована на таких темах “Promoting Critical Digital Literacy. Developing a Reflective Approach to Teaching and Learning in HE”, “Research, Educational Offer and Cooperation Opportunities”, “Qualities of an Effective 0nline Facilitator: Putting into Practice”, “Navigating the Bumpy Terrain of Critical Digital Pedagogy”, де було обговорені дослідження, освітні пропозиції та можливості співпраці з альянсами європейських університетів, впровадження на практиці якостей ефективного онлайн-наставника та можливості критичної цифрової педагогіки. Спікерами днів були: Grzegorz Кlapyta, начальник відділу міжнародних зв’язків, SUT (Politechnika Śląska), Польща; Кiruthika Ragupathi, представник центру розвитку викладання та навчання Національного університету Сінгапуру; Gosia Kurek, представник інституту іноземних мов Університету Яна Длугоша в Ченстохові, Польща; Anna Turula, представник Краківського педагогічного університету, Польща та інші.

Протягом наступних сесійних днів планується розглянути можливості сприяння міжкультурному спільному навчанню, питання телеколаборації та віртуальних обмінів тощо.

Інститут міжнародної освіти,
Відділ міжнародних зв’язків.