Лекція «Соціологія зради»

22 травня, на запрошення викладачів кафедри філософії та соціології, відбулася унікальна лекція на тему «Соціологія зради», яку провів соціолог Зірак Абдула Карім.

Захід зібрав здобувачів освіти спеціальності «Соціологія» (першого  та другого освітніх рівнів).

Зірак Абдула Карім розпочав лекцію з аналізу сутності поняття зради з соціологічної точки зору. Він підкреслив, що зрада – це не лише особистий, але й соціальний феномен, який має свої корені у системі цінностей суспільства.

Одна з центральних тем лекції була присвячена ситуації морального вибору, який стоїть перед людиною в ситуаціях, що можуть призвести до зради. Зірак наголосив, що моральний вибір є ключовим аспектом у розумінні цього явища. Лектор акцентував увагу на тому, що зрада часто виникає внаслідок конфлікту між особистими та суспільними інтересами.

Зірак Абдула Карім також детально зупинився на ціннісному підході до вивчення зради. Він пояснив, що цінності грають визначальну роль у формуванні ставлення людини до зради. Різні культури та суспільства мають свої системи цінностей, які впливають на сприйняття та оцінку зради. Лектор навів приклади з різних культур, показавши, як одні й ті самі дії можуть трактуватися залежно від культурного контексту. Зірак Абдула Карім усі свої думки виклав у своїй книзі «Соціологія зради», яку презентував на зустрічі.

Слухачі мали можливість поставити свої питання Зіраку Абдулі Каріму та обговорити викладені в ній ідеї. Зокрема аудиторія зацікавилась практичними аспектами морального вибору та його впливу на повсякденне життя. Лектор із задоволенням відповідав на питання, наводячи приклади з власної наукової практики та реального життя курдського, німецького і українського суспільств.

Кафедра філософії та соціології