Співробітництво з Гаазьким університетом прикладних наук
24.5.2024
Директор інституту міжнародної освіти Ірина Мигович пройшла навчання в Гаазькому університеті прикладних наук за програмою Collaborative Online International Learning.
В рамках реалізації проєкту TWINNING: Supporting Ukrainian Universities (https://www.twinningukraine.com/) директор інституту міжнародної освіти ЛНУ імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор, Ірина Мигович пройшла навчання в Гаазькому університеті прикладних наук, Гаага, Нідерланди, за програмою Collaborative Online International Learning.
Collaborative Online International Learning (COIL) – напрям впровадження моделі «Інтернаціоналізація вдома», який передбачає промоцію міжнародного співробітництва через віртуальну мобільність. COIL пропонує результати аналогічні фізичній мобільності з погляду вдосконалення іншомовної, глобальної, міжкультурної компетентностей учасників освітнього процесу університетів, оскільки передбачає залучення учасників з двох різних культур до командної роботи, яка відбувається синхронно та асинхронно з використанням різноманітних онлайн інструментів.
Навчальна програма від Гаазького університету прикладних наук містила такі модулі: 1) Demystifying COIL and its relations to internationalization; 2) Intended Internationalised Learning Outcomes & The intercultural perspective; 3) Collaboration and Technology; 4) Reflection, Evaluation and next steps; 5) Embedding and supporting COIL in the institution.
Увага була приділена питанням розробки та впровадження COIL-курсів (пошук закордонного закладу-партнера, підготовка пакету документів, організація кожного з етапів співпраці, міжкультурна складова, мовні й психологічні бар’єри, узгодження часу, дат, формування команди викладачів і студентів, реалізація проєкту), а також моніторингу та оцінці результатів в рамках COIL-навчання.
COIL як напрям інституційної інтернаціоналізації має низку переваг для ЛНУ імені Тараса Шевченка, адже в умовах обмеженої академічної мобільності під час війни для наших студентів та викладачів це можливість обмінятися досвідом з однолітками та колегами з усього світу, не покидаючи стін рідного університету. Наразі триває розробка спільного проєкту за напрямом «Віртуальна академічна мобільність через Collaborative Online International Learning».
Інститут міжнародної освіти
Відділ міжнародних зв’язків