Всеукраїнська студентська конференція
22.5.2024
15 травня на базі НН ІПП за ініціативи кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Освіта та особистість в умовах сучасних соціокультурних викликів».
До конференції долучилися Херсонський державний університет, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, ВСП «Старобільський фаховий коледж» та інші ЗВО-партнери.
Розпочала роботу конференції її організатор ‒ доцентка кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку Ірина Гречишкіна, яка привітала учасників конференції і зауважила на актуальності проведення такого заходу. Директорка НН ІПП доцентка Марина Єпіхіна, виступила з привітальним словом до всіх учасників конференції від імені керівництва та побажала всім учасникам плідної роботи, яскравих ідей і приємного наукового спілкування! Учасників заходу привітала завідувачка кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку Світлана Бадер, яка наголосила на важливості студентської науково-дослідної діяльністі. Почесний професор кафедри розвитку дитини раннього і дошкільного віку Наталія Черв’якова та член ради молодих учених і здобувачів вищої освіти Єлизавета Шкарупа подякували усім присутнім за готовність обговорити проблемні питання сучасної освіти, наголосивши на тому, що метою конференції було зібрати не байдужу до розвитку сучасної педагогічної науки студентську молодь.
У межах пленарного засідання було обговорено цікаві та актуальні проблеми, зокрема: «Використання мнемотаблиць у процесі переказування літературних творів старшими дошкільниками» (Світлана Мисник); «Проблема розвитку ліворуких дітей раннього і дошкільного віку в умовах ЗДО» (Єлизавета Зарубей), «Практичне використання логічних блоків Дьєнеша у формуванні логіко-математичної компетентності дітей старшого дошкільного віку» (Аліна Драгунова); «Сенсорний розвиток дітей раннього віку з використанням дошки Бізіборд» (Дана Зубарева), «Як говорити про російську-українську війну в початковій школі» (Вікторія Діденко); «Сутність методу «Трьох стільців» Уолта Діснея: переваги та недоліки» (Анна Дубова); «Гендерні аспекти організації навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів» (Наталія Ліщенко); «Роль та значення командної роботи в освітньому процесі початкової школи» (Вікторія Арсененко); «Особливості розвитку комунікативно-мовленнєвих навичок у дітей дошкільного віку з порушеннями мовлення» (Валерія Макаренко).
На студентській конференції розглянули широке коло питань, пов’язаних із науковими дослідженнями в галузі дошкільної та початкової освіти, лінгводидактики та інклюзивного освітнього середовища. За результатами роботи конференції буде підготовлено збірник наукових праць, а також усім учасникам конференції будуть надіслані сертифікати.
Разом до перемоги.