Профорієнтаційна та тематична зустріч

Масштабна профорієнтаційна та тематична зустріч кафедри історії та археології з учнями-випускниками Сєвєродонецького району, Луганської області.

Нещодавно, у рамках роботи Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Сєвєродонецькій райдержадміністрації відбулася зустріч учнів 11-х класів навчальних закладів Сєвєродонецького району з завідувачем кафедри історії та археології Луганського національного університету імені Шевченка Олександром Набокою (який є членом ради). Для учасників заходу було прочитано популярну лекцію «Луганщина. Український історичний код», у якій розглядалася роль українців у цивілізаційному освоєнні луганського краю у XVII – XVIII ст. Доповідач також висвітлив такі питання, як: початок українського освоєння Луганського краю наприкінці ХVI – у першій половині ХVІІ століть, російська імперська експансія на Луганщину у другій половині ХVІІІ – першій половині ХІХ століть та інші важливі регіональні аспекти національної історії. Автор доповіді відзначив, що наразі історія східних регіонів України часто розглядається широким загалом через призму певних штампів, які є результатом наративів російсько – радянської імперської  політики. Мінімізувати наслідки такої експансії –  до сих пір актуальне завдання науковців, громадськості та державних інституцій.

Наприкінці заходу Олександр Набока запросив учнів поступати на соціально-гуманітарні спеціальності Університету.

Слухачами стали близько 100 учнів та вчителів шкіл Луганської області.

Кафедра історії та археології