Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Навчально-науковий інститут природничих і аграрних наук: Дні науки – 2024»

У ННІ ПАН відбулося пленарне засідання міжнародної науково-практичної конференції «Навчально-науковий інститут природничих і аграрних наук: Дні науки – 2024».

Засідання мало тематичне спрямування присвячене питанням освіти, теорії та практики (природничі науки). Вибір освітнього тематичного спрямування пленарного засідання щорічної міжнародної конференції був невипадковим. Останніми роками українська освіта активно розвивається у світовому напрямку інформатизації. Значне прискорення цього процесу у всьому світі розпочалося з появою COVID-19. Два роки освітніх реалій в умовах повномасштабного вторгнення в нашій державі підтвердили нагальну необхідність розширення процесу цифровізації та віртуалізації української освіти. Особливо актуальним цей процес є при вивченні дисциплін природничого циклу, в контексті яких вивчаються різноманітні  явища і процеси природи,  для розуміння сутності яких передбачене обов’язкове проведення лабораторних та практичних робіт з використанням значної кількості матеріалів та обладнання. Саме виконання цих практичних робіт і викликає найбільші труднощі у багатьох вчителів та викладачів при навчанні в режимі ондайн. Освітяни обмінялися досвідом щодо інформатизації природничої та аграрної освіти у контексті реалізації найскладнішого завдання сучасного напрямку STEM-освіти – отримання знань через проведення наукових експериментальних досліджень.

До пленарних доповідей у цьому році крім науковців та викладачів долучились знані освітяни Миргородської громади – представники управління освіти, вчителі закладів загальної середньої освіти та керівники гуртків центра позашкільної освіти. 

На пленарному засіданні з доповідями виступили: МАЦАЙ Наталія, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, директор навчально-наукового інституту природничих і аграрних наук ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», голова Луганської обласної організації ГО «Всеукраїнська екологічна ліга» – «Використання віртуальних лабораторії та онлайн ресурсів при викладанні предметів природничого циклу»; КОЗЛОВА Віта, інспектор Управління освіти, молоді та спорту Миргородської міської ради, учитель Миргородського ліцею ім. Т. Г. Шевченка – «Використання дидактичних матеріалів на уроках хімії»; ТУЛИНСЬКА Любов, ОЗО «Хомутецька гімназія Миргородської міської ради Полтавської області» – «Рефлексія на уроках біології та хімії»; ЛАШКО Олена, Миргородський Центр позашкільної освіти, керівник гуртків – «З досвіду керівника гуртка ман Лашко О. А.»; ПЕРЕГРИМ Микита, кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри садово-паркового господарства та екології, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – «Громадянська наука – час долучатися»; ТИМЧЕНКО Інна, кандидат технічних наук, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – «Цифрові інструменти для дистанційної освітньої та науково-дослідної діяльності»; БЕРЕЗЕНКО Катерина, старший викладач кафедри садово-паркового господарства та екології, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – «Використання он-лайн ресурсів під час викладання дисциплін природничого циклу»; ГАВРЮШЕНКО Ганна, кандидат економічних наук, доцент кафедри хімії, географії та Наук про Землю, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» – «Науково-методичне забезпечення викладання теми «біосфера та ґрунти» у шкільному курсі географії» та «Навігація в кліматичному хаосі: вивчення глобальних змін клімату в шкільному курсі географії».

Пленарне засідання конференції було дуже насиченим та продуктивним. Під час заходу кожна доповідь викликала жваве обговорення, учасники задавали багато питань та ділилися досвідом, виникало багато інноваційних ідей та основ для подальшої співпраці.

Щиро дякуємо учасникам  конференції за активність та внесок у спільний процес обміну досвідом. Ваші ідеї та пізнання безсумнівно збагатили нашу спільноту. Надзвичайно цінуємо вашу присутність та участь, яка зробила цю конференцію незабутньою. Дякуємо за синергію та співпрацю! 

 

За інформацією ННІ ПАН

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024