І Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова

Відбулися І Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова «Контексти творчості Євгена Миколайовича Хрикова: актуальні проблеми освітнього та публічного менеджменту».

03.04.2024  на кафедрі публічної служби й управління навчальними закладами навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» за підтримки ГО «Асоціація дослідників проблем управління» та Бердянського державного педагогічного університету відбулися І Всеукраїнські педагогічні читання пам’яті Є. М. Хрикова «КОНТЕКСТИ ТВОРЧОСТІ ЄВГЕНА МИКОЛАЙОВИЧА ХРИКОВА: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ОСВІТНЬОГО ТА ПУБЛІЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ».

Науковці із різних куточків України приєдналися до заходу, щоб вшанувати пам’ять про видатного науковця, фахівця в галузі управління освітніми установами, методології педагогіки, теорії виховання, талановитого вчителя-наставника, громадського діяча, справжнього патріота України.

Відкрив читання Курило Віталій Семенович, доктор педагогічних наук, професор, голова Вченої ради Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», академік Національної академії педагогічних наук України.

З вітальною промовою виступили Караман Олена Леонідівна, доктор педагогічних наук, професор, ректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», заслужений працівник освіти України; Заблоцький Володимир Валентинович, доктор наук з державного управління, професор, директор навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіти, Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», заслужений працівник освіти України.

На пленарному засіданні з науковими доповідями та меморіальними промовами виступили:

• Крижко Василь Васильовичу, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри менеджменту та адміністрування, Бердянського державного педагогічного університету. Науковець довгі роки знав Євгена Миколайовича, плідно співпрацював з ним. Василь Васильович виступив ініціатором проведення читань. У знак пам’яті й пошани до таланту Євгена Миколайовича Хрикова подарував Університету його портрет.
  • Сорочан Тамара Михайлівна, доктор педагогічних наук, професор, директор Центрального інституту післядипломної освіти, Державний вищий навчальний заклад «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, заслужений працівник освіти України (м. Київ);
  • Панасенко Елліна Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри практичної психології Державного вищого навчального закладу «Донбаський державний педагогічний університет»;
  • Тихончук Леся Хотіївна, доктор наук з державного управління, професор, в.о. завідуючого кафедрою менеджменту та публічного врядування, Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне);
  • Семенов Микола Анатолійович, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри інформаційних технологій і систем навчально-наукового інституту математики та інформаційних технологій, Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
  • Члени кафедри: д-р п. н., професор, завідувачка кафедри публічної служби й управління навчальними закладами Сич Тетяна Володимирівна, к.п.н., доцент Іванов Євген Вікторович, к.п.н., доцент Васиньова Надія Сергіївна, к.п.н., доцент Птахіна Ольга Миколаївна.
  • Аспіранти: Сидоренко Сергій Юрійович, кафедра публічної служби й управління навчальними закладами, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»; Кондратенко Юлія Ігорівна, кафедра менеджменту та адміністрування, Бердянський державний педагогічний університет;
  • Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіти, ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»: Долгих Тетяна Миколаївна, Коняхіна Ганна Олегівна, Пересадило Оксана Сергіївна.

У своїх доповідях науковці та студенти підіймали важливі та сучасні проблеми управління закладами освіти різних типів (управління школою, цифровізація освіти, демократизація управління закладом освіти, реалізація університетами третьої місії та ін.), а також публічного управління та адміністрування, зокрема такі аспекти, як  імплементація провідного європейського досвіду у систему публічного управління України. Саме ця проблематика входила до наукових інтересів Є.М. Хрикова та була представлена у його наукових працях.

Також було багато спогадів та теплих слів про особистість Є.М. Хрикова, про його художню творчість, керівні та лідерські таланти, інноваційні підходи й прогресивні погляди у науці, а також про потужну наукову школу, яка сформувалася внаслідок багаторічної плідної роботи над актуальними проблемами управління закладами освіти різних типів. Учні Євгена Миколайовича працюють у різних ЗВО України і у своїх дослідженнях продовжують тематику, над якою працював Євген Миколайович Хриков.

За матеріалами І Всеукраїнських педагогічних читань, присвячених пам’яті Євгена Миколайовича Хрикова буде виданий збірник наукових статей.

Дякуємо  всім за підтримку нашого заходу,  участь в педагогічних читаннях та плідну роботу. Наближаємо Перемогу!

За інформацією кафедри публічної служби й управління навчальними закладами