Відкрите засідання робочих груп

На кафедрі політології і міжнародних відносин відбулося спільне відкрите засідання робочих груп освітніх програм.

15 березня 2024 р. на кафедрі політології і міжнародних відносин навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук відбулося спільне засідання робочих груп освітніх програм (ОП) спеціальності 052 Політологія («Політологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти,  «Прикладна політологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти та «Політологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти) та ОП спеціальності 291 Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії («Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти).

В обговоренні ОП узяли участь: гаранти:(завідувачка кафедри політології і міжнародних відносин, доктор політичних наук, доцент Світлана Вовк; доцент кафедри політології і міжнародних відносин, кандидат політичних наук, доцент Людмила Новоскольцева; директор навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук, доктор політичних наук, доцент Антон Бадер;  доцент кафедри політології і міжнародних відносин, кандидат історичних наук Олексій Алтухов), а також члени робочих груп: кандидат політичних наук Олена Меженська; кандидат політичних наук Вікторія Медведська; кандидат історичних наук Марина Русанова; кандидат історичних наук, доцент, голова Луганської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Севрюк; випускники ОП спеціальності052 Політологія Карина Запорожцева, Анастасія Циганок, Стефанія Бринчак; здобувачі освітніх програм спеціальності 052 «Політологія», голова підрозділу Луганської області Української асоціації студентів Роман Білоус та голова політико-правого дискусійного клубу Анастасія Залевська; випускники ОП291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»кандидат педагогічних наук, доцент, докторант спеціальності 052 Політологія Денис Демідов,Анастасія Руднєва, Яна Вороніна, Катерина Білобровська.

Також були запрошені інші стейкхолдери ОП спеціальностей 052 «Політологія» і 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»: директор Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Луганської обласної державної адміністрації Денис Денищенко; доктор політичних наук, провідний науковий співробітник відділу політичних інститутів та процесів Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф. Кураса Тетяна Лященко; директор інституту міжнародної освіти, доктор педагогічних наук, професор Ірина Мигович; директор навчально-наукового інституту публічного управління і післядипломної освіти, доктор наук з державного управління, професор Володимир Заблоцький; кандидат політичних наук, доцент, в.о. завідувачки кафедри політологічних та культурологічних студій Східноукраїнського національного університету імені Володимир Даля Людмила Павлова; начальник Золочівської селищної військової адміністрації Богодухівського району Харківської області Віктор Коваленко; начальник Дергачівської адміністрації Харківського району  Харківської області Вячеслав Задоренко тощо.

Завідувачка кафедри, доктор політичних наук Світлана Вовк зазначила, що до обговорення освітніх програм були залучені випускники, які в результаті проведеного опитування визначили високий рівень актуальності та практичну спрямованість ОП для професійної діяльності.

Гаранти освітніх програм провели аналіз освітніх компонентів ОП, зазначили, що освітні компетентності та програмні результати навчання за ОП відповідають діючим стандартам вищої освіти за відповідними спеціальностями; здійснили аналіз зауважень експертів за результатами останніх акредитація, окреслили результати опитування стейкхолдерів, запропонували власне бачення стосовно вдосконалення структури ОП.

Гарант ОП «Політологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» доктор політичних наук, доцент Світлана Вовк наголосила на зауваженнях, які отримала ОП від експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи в лютому 2024 р., і які треба врахувати протягом підготовки змін до освітніх компонентів цієї ОП.

Гарант ОП «Прикладна політологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 052 «Політологія» кандидат політичних наук, доцент Людмила Новоскольцева навела результати опитування випускників з метою дослідження актуальності ОП та відмітила пропозиції щодо внесення освітнього компоненту «Антикорупційна аналітика».

Гарант ОП «Політологія» третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності доктор політичних наук, доцент Антон Бадер зазначив, що з огляду на кадрові зміни виникла необхідність змінити склад робочої групи ОП і внести зміни до змісту окремих освітніх компонентів.  Насамперед, з огляду на цифрову трансформацію у всіх сферах життя, включити в освітні компоненти елементи, спрямовані на вдосконалення навичок роботи з цифровими технологіями, аналізу даних, використання соціальних мереж та інтернет-ресурсів.

Гарант ОП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» кандидат історичних наук Олексій Алтухов підкреслив, що зважаючи на швидкий темп змін у сучасному світі та постійні зміни у політичному середовищі, вдосконалення освітніх компонентів ОП «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» є необхідним з позицій  підготовки здобувачів до викликів сучасного світу. Це можуть бути такі пропозиції, як: забезпечення здобувачам можливостей для отримання практичного досвіду через стажування, участь у проєктах  та симуляціях міжнародних відносин тощо.

Запропоновані зміни будуть розглянуті проєктними групами і внесені відповідні зміни у проєкти ОП і проєкти навчальних планів 2024 року.

Навчально-науковий інститут
соціальних і гуманітарних наук