Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Навчальний тренінг з нейрореабілітації

Представники Луганського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у навчальному тренінгу з нейрореабілітації.

З 26 лютого по 1 березня 2024 року в місті Львів відбулась перша частина начального тренінгу «Основи фізичної терапії при порушенні діяльності нервової системи», організованого в рамках проєкту «Покращення реабілітаційних послуг в системах охорони здоров’я», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується міжнародною неурядовою організацією «Моментум Вілс фор Хьюменіті» (Momentum Wheels for Humanity). Спікерами заходу виступили голова координаторів клінічного навчання в Україні Микола Романишин та голова правління Української асоціації фізичної терапії Степан Кобелєв. До тренінгу було залучено представників 17 закладів вищої освіти, що забезпечують підготовку за спеціальністю 227 Терапія та реабілітація (Фізична терапія) на другому (магістерському) рівні вищої освіти, та фізичних терапевтів, які є клінічними супервізорами. ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» представляли завідувач кафедри реабілітації та медичної діагностики Олег Виноградов та фізичний терапевт Кремінської багатопрофільної лікарні Катерина Бубнова.

Впродовж тижня учасникам тренінгу було представлено актуальну інформацію з питань моторного контролю та моторного навчання, особливостей фізичної терапії при ураженнях верхнього та нижнього мотонейрону. Зокрема, під час лекцій та групових занять було детально розглянуто діагностичні та терапевтичні втручання при ураженні спинного мозку і черепно-мозковій травмі. Опрацьовано методику оцінювання стану пацієнтів відповідно до Міжнародного стандарту неврологічної класифікації травми спинного мозку American Spinal Injury Association (ISNCSCI); розглянуто особливості оцінки когнітивних і поведінкових функцій пацієнтів з черепно-мозковою травмою за Шкалою когнітивного функціонування Ранчо Лос Амігос (The Rancho Los Amigos Level of Cognitive Funtioning Scale); проаналізовано сучасні підходи до силового та кардіореспіраторного тренування пацієнтів з ураженнями верхнього мотонейрону.

Кафедра реабілітації та медичної діагностики висловлює щиру вдячність організаторам навчального тренінгу за змістовну, актуальну, сучасну інформацію з питань нейрореабілітації. Дякуємо колегам за дружню атмосферу, плідну співпрацю та цікаву дискусію!

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024