Едвайзерська година до Дня університету
4.3.2024
До 103-ї річниці з дня заснування університету проведено едвайзерську годину для здобувачів спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)».
Напередодні відзначення 103-ї річниці з дня заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка викладачі кафедри української мови провели едвайзерську годину для здобувачів вищої освіти спеціальності «Середня освіта (Українська мова і література)» навчально-наукового інституту філології і журналістики.
Наставники ознайомили майбутніх учителів-словесників з історією заснування університету від 1 березня 1921 року, коли були відкриті губернські вищі педагогічні курси, на базі яких згодом засновано в Луганську перший у Донбасі інститут народної освіти (ДІНО).
Визначні моменти історії університету було проілюстровано мультимедійною презентацією, на слайдах якої були зафіксовані перші випуски літераторів, випускники історико-філологічного відділення, учасники художньої самодіяльності, педагогічний колектив.
Студенти ознайомилися з такими історичними документами, як матрикул (залікова книжка), відрядження на фольклорну практику, дипломи випускників різних років та ін., спробували осягнути творчу спадщину знаних українських науковців – М. Ф. Наконечного, О. П. Безпалька, Б. А. Шарпила, О. М. Маштабей, А. С. Зеленька, Т. П. Терновської, К. Д. Глуховцевої, А. В. Нікітіної та ін.
Під час заходу було згадано й сучасні віхи в історії вишу, зокрема з початком російсько-української війни 2014 року переміщення університету з Луганська до Старобільська й інших міст Луганської області, у звʼязку з активною фазою російського вторгнення в березні 2022 року друге переміщення до міст Полтава, Лубни та Миргород.
Інтерес у здобувачів освіти й жваве обговорення викликали світлини із зображеннями університетського містечка, зоологічного музею, музею історії університету, парку-музею антропоморфних стел і половецьких камʼяних статуй та ін..
Едвайзери ознайомили студентів і з багаторічною історією університету, і з корпоративними традиціями Луганського національного, і з його здобутками за різними напрямами діяльності тощо.
Наприкінці заходу присутні висловили думку про те, що попри складні умови сьогодення університет залишається потужним осередком освітнього й наукового життя в Україні.
Кафедра української мови