«Дослідження сприйняття контрафактних товарів»

Здобувачі ОП Товарознавство та експертиза в митній справі» і  викладачі кафедри товарознавства та торговельного підприємництва взяли участь в онлайн-опитуванні «Дослідження сприйняття контрафактних товарів».

Здобувачі ОП Товарознавство та експертиза в митній справі» і викладачі кафедри товарознавства та торговельного підприємництва взяли участь в онлайн-опитуванні «Дослідження сприйняття контрафактних товарів» в рамках спільного дослідження Державної митної служби України та ГО “Інститут економічних досліджень та політичних консультацій” з метою вивчення обізнаності громадян України щодо контрафакту, порядку надання Держмитслужбою сприяння у захисті прав інтелектуальної власності та ставлення споживачів до контрафактних товарів.

В процесі анкетування з’ясовувались питання:

• Чи знаєте Ви, що таке контрафакт?
  • Чи є тотожним поняття контрафакт  і контрабанда?
  • Чи є репліка товару контрафактом?
  • Чи придбавали Ви коли-небудь репліку чи копію відомого бренду?
  • Чи можете Ви відрізнити оригінальний товар від контрафакту (репліки, підробки)?
  • Чи впливає на Ваш вибір покупок інформація про те, чи це оригінальний товар, чи контрафактний (репліка,  підробка)?
  • Чи придбаєте Ви товар, усвідомлюючи, що він не оригінальний?
  • Якщо так, що матиме вирішальний вплив на прийняття Вами рішення при купівлі репліки, підробки)?
  • При бажанні придбати брендову річ чому Ви надасте перевагу?*
  • Які товари на Вашу думку найчастіше підробляють?
  • Чи вважаєте Ви, що контрафакт становить серйозну загрозу для здоров’я споживачів?
  • Ви вважаєте контрафакт виробляється в Україні чи імпортується (ввозиться) в Україну із-за кордону?
  • Які заходи Ви вважаєте ефективними у боротьбі з поширенням контрафакту?
  • Чи вважаєте Ви, що в Україні необхідно посилити відповідальність за виготовлення та розповсюдження контрафакту?
  • Чи вважаєте Ви, що покупці також повинні брати участь у запобіганні та припиненні обігу контрафактних товарів (підробок, реплік)?
  • Чи знаєте Ви до якого державного органу можна повідомити про реалізацію підроблених товарів?
  • Чи відомо Вам про роль митниці у захисті прав інтелектуальної власності?
  • Якщо виникне необхідність знайти інформацію про те, як відрізнити оригінальний товар від контрафактного (підробки, реплік), яким з джерел Ви скористаєтеся?

ПІДВИЩУЄМО ПРОФЕСІЙНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ ПІДПРИЄМЦІВ, ТОВАРОЗНАВЦІВ-ЕКСПЕРТІВ ТА ОЧУКУЄМО НА УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ РЕЗУЛЬТАТІВ ПРОВЕДЕНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ, ЯКЕ ПЛАНУЄТЬСЯ ПІСЛЯ 25 ЛЮТОГО 2024 РОКУ.

Кафедра товарознавства та торгівельного підприємництва