Участь у презентації і обговоренні дослідження
26.2.2024
У межах договору про надання науково-консультативних послуг гаранти освітніх програм були залучені до презентації і обговорення дослідження.
Гарант освітньої програми “Соціологія” Котеленець Катерина і Гарант освітньої програми “Соціологія прикордоння та національної безпеки” Світлана Хобта, в межах договору про надання науково-консультативних послуг №152 від 11.12.2023 року були залучені до презентації і обговорення “Дослідження можливості використання інструментів місцевої демократії в умовах перехідної публічної адміністрації в Донецькій та Луганській областях”. Під час презентації були представлені матеріали дослідження, де Світлана та Катерина надавали консультативні послуги щодо створення валідного інструментарію для фокусованих групових інтерв’ю і напівструктурованих глибинних інтерв’ю; залучались до модерації фокусованих групових інтерв’ю і проведення напівструктурованих глибинних інтерв’ю з цільовими аудиторіями проєкту. До обговорення були залучені представники всіх рівнів влади, громадськості, викладачі та студенти навчально-наукового інституту соціальних і гуманітарних наук.
Під час дискусії були обговорені особливості використання інструментів місцевої демократії у громадах Донеччини й Луганщини в умовах війни та повоєнного відновлення і погляди представників органів влади і громадянського суспільства щодо використання інструментів місцевої демократії Донецькій і Луганській областях.
У ході обговорення були підняті нагальні питання та озвучені потреби як працівників військових адміністрацій, так й громадськості. Дійшли висновку, що в умовах воєнного стану застосовуються на повну хіба що звернення громадян, з-поміж яких все більш затребуваними стають електронні й телефонні звернення. В окремих випадках проводяться електронні консультації з громадськістю, в деяких громадах діють молодіжні ради, також функціонують ради ВПО при місцевих державних/військових адміністраціях. Натомість, такі інструменти місцевої демократії як загальні збори (конференції) громадян, місцеві ініціативи, громадські слухання, е-петиції, громадський бюджет та органи самоорганізації населення наразі фактично не використовуються. Дослідження проведене в межах співпраці ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Центр політико-правових реформ», ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та ГО «Асоціація «Відродження та Розвиток» щодо сприяння інституційному відновленню на Донбасі, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».