Засідання проєктних груп
14.2.2024
Відбулося засідання проєктних груп за ОП «Садово-паркове господарство» та «Лісове господарство».
На кафедрі садово-паркового господарства та екології НН ІПАН відбулося засідання проєктних груп за ОП «Садово-паркове господарство» бакалаврського та магістерського рівнів та «Лісове господарство» бакалаврського рівня.
Гаранти освітніх програм «Садово-паркове господарство» Сергій СОКОЛОВ та Ірина КРАВЕЦЬ провели зустріч з членами проєктних груп, здобувачами, викладачами та випускниками для обговорення проєктів освітніх програм.
В розрізі сучасних проблем підготовки бакалаврів і магістрів за спеціальністю 206 Садово-паркове господарство, з урахуванням викликів сьогодення, учасники зустрічі обговорили стратегію подальшого розвитку освітніх програм, вислухали думку випускниці першого рівня вищої освіти Олександри ШКАРУПИ стосовно актуальності освітніх компонентів, які викладалися під час навчання, а також розглянули особливості освітніх програм «Садово-паркове господарство», які впроваджені на кафедрі у порівнянні з ОП за цієї спеціальності в інших навчальних закладах.
Присутні приділили особливу увагу актуальності мети та особливостям розроблених освітньо-професійних програм, їх структурній та логічній побудові, переліку та обсягу обов’язкових компонентів, що сприятиме наданню системних та якісних професійних знань, вмінь та навичок, а також забезпечить набуття здобувачами вищої освіти необхідних компетентностей зі спеціальності 206 Садово-паркове господарство.
Проєктна група освітньої програми «Лісове господарство» під керівництвом гаранта, професора кафедри сідово-паркового господарства та екології, доктора сільськогосподарських наук, академіка НААН України Анатолієм ШЕВЧЕНКО, підкреслила актуальність спеціальності 205 Лісове господарство та зростання затребуваності її випускників у зв’язку з масовим знищенням лісів внаслідок російської агресії. Воєнні дії в Україні мають негативний вплив на лісові екосистеми, призводячи до знищення понад 60 тисяч гектарів лісів та інших насаджень. Пошкодження стосуються не лише лісів на сході та півночі країни, але також інших регіонів, що зазнають обстрілів та бомбардувань. Це породжує необхідність оновлення змісту таких освітніх компонентів як «Лісовідновлення», «Захист лісу» та «Екологія лісів» з урахуванням формування компетентностей здобувачів, які будуть працювати над відновленням лісового покриву нашої держави.
Щиро дякуємо всім учасникам обговорення за плідну співпрацю!
За інформацією кафедри садово-паркового господарства та екології