Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Проєкт «Агрокебети»: навчання з фахівцями агробізнесу

Здобувачі магістерської програми «Агрономія» НН ІПАН беруть участь в освітньому проєкті «Агрокебети» та діляться своїми враженнями.

Здобувачі вищої освіти спеціальності 201 Агрономія другого (магістерського) рівня освіти приймають участь в проєкті «Агрокебети», що дає можливість залучитися їм до спілкування з провідними фахівцями вітчизняного та світового агробізнесу, набути досвіду із сучасних технологій а також сприяє можливості побудувати особисту кар’єру.

Навчатися не сухій теорії реально, коли самі представники бізнесу приходять до студентів. Це підтверджує новітня магістерська програма проєкту “Агрокебети”. Осінній семестр2023-2024 навчального року був насичений гостьовими лекціями. До студентів завітало 8 експертів різних підрозділів компанії Bayer Ukraine та провели 12 лекцій. Таке пряме включення лекторів з агробізнесу найкраще поєднує теорію з практикою і готує студентів до майбутньої роботи.

Сергій РАДЧЕНКО, здобувач 1 курсу магістерської програми, розповів, що «Лекції були дуже інформативними та захоплюючими, а ще важливо – добре структуровані. Відчувалося, що експерти Bayer є дуже досвідченими і я радий, що вони поділилися з нами своїм досвідом. Для мене це була дуже гарна можливість долучитися до передових знань у такий складний час. Найбільше запам’яталися перші дві лекції від Валентини Коцур про класифікацію комах та захист сільськогосподарських рослин від шкідників. Нам не просто розповідали про те, як вирішувати проблеми в полі, а також надавали практичні поради та інструменти, які ми можемо використовувати в своїй власній роботі. Лекція надала мені глибоке розуміння того, наскільки важливо брати до уваги захист рослин у сільському господарстві.Вважаю, що найкориснішим було те, що весь цикл лекцій був націлений на сталий розвиток сільського господарства. Експерти переконані, що сільське господарство може бути більш екологічним і ефективним, і вони поділилися з нами своїми ідеями про те, як це зробити. Я дуже дякую за їх час з нами!».

Андрій САЗАНСЬКИЙ, який у цьому році вже став випускником програми, також поділився своїми думками: «Власне в мене було враження, що я з лекторами побував на дослідних ділянках та виробничих полях! Відчуття, що брав безпосередню участь у аграрних заходах, наслідком аналізу та інформаційної обробки яких стали ці лекції. Серед усіх якісних, важливих і корисних лекцій я хочу відзначити лекцію від Ганни Швець: «Джерела фінансування агробізнесу». Я дізнався про існування дієвих, хоча маловідомих широкому загалу способів істотного зниження витратної частини в агробізнесі, а саме – зменшення податкового та перевірочного навантаження на аграріїв. Лекція спонукала мене до додаткового пошуку інформації і без перебільшення, вона дуже спростить мені ведення аграрного бізнесу в майбутньому та значно знизить статтю моїх витрат. Про це можуть засвідчити мої нотатки, які я ледь встигав робити.Ще одна лекція, яка була надзвичано корисною для мене – «Технології вирощування олійних (соняшник, ріпак)» від лектора Ігоря Бучинського. Дана лекція була для мене дуже важливою, оскільки моя магістерська робота пов’язана із темою цієї лекції.Для себе я дізнався багато цінних перевірених польовою практикою методів, нюансів та алгоритмів дій у конкретних ситуаціях, при вирощуванні соняшнику. Дякую проєкту, що культивує із студентів майбутніх спеціалістів-практиків і співробітників для аграрних підприємств!»

Щиро вдячні нашим партнерам – освітньому проєкту “Агрокебети” та всім експертам і роботодавцям, які приймають участь у навчанні нового покоління аграріїв! Випускникам та здобувачам програми бажаємо успішної кар’єри в агробізнесі!

 

За інформацією навчально-наукового інституту
природничих і аграрних наук

 

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024