Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Спільне засідання конференції трудового колективу і вченої ради

26 січня в ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулося традиційне спільне засідання конференції трудового колективу і вченої ради.

Розпочала роботу конференції трудового колективу представник президії первинної профспілкової організації університету Наталія Бикадорова, яка зазначила, що з 64 делегованих до участі присутніми були 55 членів трудового колективу, і запропонувала провести спільне засідання конференції та вченої ради.

Головою спільного засідання конференції трудового колективу і вченої ради було обрано першого проректора, голову вченої ради Віталія Курила.

Було розглянуто такі питання порядку денного:

  1. 1. Про затвердження звіту ректора за 2023 рік.
  2. 2. Про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2023 р.
  3. 3. Про наукову діяльність університету в 2023 році.
  4. 4. Конкурсні справи.
  5. 5. Різне.

Першим питанням ректор Олена Караман звітувала перед трудовим колективом про підсумки роботи університету за 2023 рік. Вона виклала детальну інформацію про результати діяльності університету за звітний період відповідно до основних напрямів: виконання цільових показників діяльності університету (КРІ), прийом до університету, освітня діяльність, науково-дослідна та інноваційна діяльність, міжнародна діяльність та інтернаціоналізація, соціально-гуманітарна діяльність, розвиток матеріально-технічної бази і фінансово-економічна діяльність. Звіт було затверджено одноголосно.

Наступною було заслухано доповідь головного бухгалтера Віти Василенко про підсумки фінансово-економічної діяльності університету в 2023 р.  Ухвалою вченої ради зафіксовано, що фінансово-економічна діяльність університету проводилася за рахунок коштів державного бюджету як загального, так і спеціального фондів. Згідно з консолідованим звітом університету загальна сума доходів склала 177883,2 тис. грн., видатків – 160586,8 тис. грн. Разом з відокремленими структурними підрозділами університету сума доходів склала 219699,6 тис. грн., видатків 202456,4 тис. грн. Вчена рада ухвалила рішення затвердити доходи й видатки коштів загального та спеціального фонду за 2023 рік.

У третьому питанні йшлося про звіт про наукову діяльність університету в 2023 році, який представив проректор з науково-педагогічної роботи Анатолій Жучок. Було зазначено, що наукова діяльність університету традиційно спрямована на проведення фундаментальних та прикладних досліджень у галузі природничо-математичних, соціогуманітарних, технічних, аграрних, психолого-педагогічних наук, підготовку науково-педагогічних кадрів, інтеграцію науково-дослідної роботи та освітньої діяльності.

Доповідач звернув увагу, що у звітному році в університеті було виконано 17 індивідуальних міжнародних наукових грантів, проведено 10 міжнародних, 28 всеукраїнських та 29 регіональних конференцій, семінарів, тренінгів, а також одержано 38 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір.

Згідно рейтингу університетів за показниками Scopus 2023 року кількість публікацій, які реферуються у Scopus, дорівнює зросла на 17%. Відповідно до Рейтингу ЗВО України за даними наукометричної бази даних Sci Verse Scopus у 2023 році кількість цитувань науковців університету – 1409 (2022 р. – 1127), індекс Гірша – 18  (2022 р. – 15), місце університету – 107 (2022 р. – 102).

Було оголошено та затверджено результати рейтингу наукових досягнень кафедр і науково-педагогічних працівників університету в 2023 р. Вперше визначено ТОП-10 в абсолютному рейтингу науково-педагогічних працівників, куди потрапили Жучок А. В., Колесніков В. О., Клапків Ю. М., Толчєва Г. В., Отравенко О. В., Тринчук В. В., Жучок Юр. В., Караман О. Л., Рубежанська В. О. та Курило В. С.

Участь в обговоренні питання взяли в.о. завідувача кафедри політології і міжнародних відносин Світлана Вовк, директор навчально-наукового інституту математики та інформаційних технологій Геннадій Могильний, голова комісії вченої ради з питань наукової, міжнародної та проєктної діяльності Ірина Мигович та голова комісії з наукової, міжнародної та грантової діяльності університету Едуард Потапенко. Учасники обговорення звернули увагу на необхідність перегляду підходів до оцінки наукової діяльності в університеті та формування звіту, а також внесли пропозиції щодо шляхів активізації міжнародної співпраці науковців університету та покращення його показників в наукових рейтингах.

Рішенням вченої ради було рекомендовано кандидатури для укладання контрактів на посаді завідувачів кафедр професійної освіти, ресторанного і туристичного бізнесу; інформаційних технологій та систем; аудіовізуального мистецтва; дизайну; реабілітації та медичної діагностики; теорії та методики фізичного виховання; олімпійського та професійного спорту; історії та археології; політології і міжнародних відносин; біології та агрономії; хімії, географії та наук про Землю; анатомії, фізіології людини та тварин; української та зарубіжної літератури; української мови; журналістики; романо-германської філології; іноземних мов за професійним спрямуванням; східної філології і перекладу; спеціальної освіти; розвитку дитини раннього і дошкільного віку; початкової освіти; соціальної педагогіки; публічної служби й управління навчальними закладами; товарознавства і торговельного підприємництва.

Серед різного було розглянуто питання про затвердження плану роботи вченої ради на ІІ семестр 2023 – 2024 н. р.; висунення кандидатури А. В. Жучка для обрання членом-кореспондентом НАН України; затвердження анотованих звітів науково-дослідної роботи та фундаментальних науково-дослідних робіт; рекомендацію до друку наукових і навчально-методичних праць, а також внесення змін до процедури видачі академічної довідки.

 

Учений секретар університету

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024