Відкрита лекція

Відбулась відкрита лекція на тему «Управління активами та пасивами банку».

Залучення практиків до викладання професійно-орієнтованих дисципліни є надзвичайно важливим, адже це забезпечує здобувачам освіти доступ до реального досвіду та практичних знань, які важко отримати лише з теоретичних курсів. Це не тільки підвищує якість освіти, але й готує майбутніх фахівців до ефективної роботи у фінансовій сфері, наближаючи навчальний процес до реальних вимог ринку. З цією метою 16 грудня у рамках вивчення ОК «Банківська справа» відбулася відкрита лекція на тему «Управління активами та пасивами банку» Борисюк Катерини Миколаївни, к.е.н. доцентки кафедри фінансів, обліку та банківської справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, начальниці управління активами і пасивами Банк Кредит Дніпро.

Презентація викликала значний інтерес серед здобувачів освіти бакалаврського та магістерського рівня ОП «Фінанси, банківська справа та страхування» та викладачів кафедри фінансів, обліку та банківської справи. Окрім представників Луганського національного університету імені Тараса Шевченка до зустрічі долучилася також д.е.н., професор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Внукова Наталія Миколаївна – відомий науковець у сфері фінансових послуг.

Лекція охопила ключові аспекти управління банківськими активами та пасивами, включаючи стратегії для оптимізації прибутковості та зниження ризиків, що викликало жваве обговорення. Було розглянуто питання необхідності збалансованого управління кредитним портфелем та депозитами, а також методи прогнозування та впливу ринкових змін.

Цей захід, сповнений ентузіазму та нових знань, виявився важливим джерелом натхнення та розширення горизонтів для здобувачів. Адже вони мали змогу ознайомитися з практичними прикладами використання фінансових інструментів для управління банківськими активами та пасивами. Дискусія також охопила теми, пов’язані з впливом монетарної політики на банківську діяльність та необхідність адаптації банків до змін у регулятивному середовищі. Лекція дала слухачам цілісне розуміння теоретичних та практичних аспектів управління активами та пасивами в банківській галузі. Наприкінці лекції усі присутні мали можливість задавати питання та обговорити специфічні ситуації, пов’язані з сучасними тенденціями в банківській сфері. Зустріч з викладачем-практиком підсилила інтерес здобувачів освіти до банківської сфери, відкриваючи перед ними нові перспективи для професійного розвитку.

За інформацією кафедри фінансів, обліку та банківської справи