Віртуальна екскурсія

Здобувачі освіти та викладачі кафедри фінансів, обліку та банківської справи здійснили віртуальну екскурсію до Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Вивчення історії грошей та банківської справи – це захоплююча подорож у часі, яка відкриває нові горизонти розуміння економічних систем і впливу інновацій на фінансовий світ. Це не просто набір фактів, а жива історія, що демонструє, як гроші формують суспільство та культуру. Розуміння цих процесів не тільки розвиває критичне мислення, але й розширює світогляд, відкриваючи нові можливості для кар’єрного зростання та особистого фінансового планування. Це захоплююча навчальна пригода, яка надихає на пошуки нових знань і розвиток.

З цією метою 13 грудня здобувачі освіти та викладачі кафедри фінансів, обліку та банківської справи Луганського національного університету імені Тараса Шевченка мали унікальну можливість здійснити віртуальну екскурсію до Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, розташованого у Варшаві. Захід було проведено у рамках засідання наукового кола «Фінансист», який діє при кафедрі фінансів, обліку та банківської справи, під науковим керівництвом к.е.н.. доцентки кафедри Вікторії Мальцевої. Переклад з польської мови відеоматеріалів екскурсії здійснював в.о. завідувача кафедри к.е.н., професор Віктор Тринчук.

У Centrum Pieniądza NBP у Варшаві відвідувачі можуть знайти 16 постійних експозицій, кожна з яких розкриває різні аспекти грошей та економіки, вражає своєю інформативністю та інтерактивністю, серед них:

– Зустрічі з грошима – розповідає про центральну роль грошей у суспільстві;

– Античність – Середньовіччя – Сучасність – представляє розвиток грошей від давніх часів до сучасності;

– Монетарні системи – демонструє різні системи грошей, що існували у світі;

– Вулиця великих польських економістів – вшанування видатних польських економістів;

– Центральний банк – огляд ролі та функцій центрального банку;

– Нумізматичний кабінет – зосереджено на зборі та вивченні монет;

– Лабораторія автентичності – де можна дізнатися про перевірку справжності грошей;

– Сховище – експозиція присвячена зберіганню та захисту грошей;

– Війни – вплив війн на економіку та грошові системи;

– Польська Народна Республіка – грошова система в часи ПНР;

– Біржа та фінансові ринки – вивчення бірж і фінансових ринків;

– Сучасні платіжні системи – огляд сучасних способів оплати;

– Монетарні та економічні союзи – роль монетарних та економічних об’єднань;

– Створення грошей – процес виробництва грошей;

– Гроші у мистецтві – представлення грошей в мистецтві;

– Падіння комунізму – економічні зміни після падіння комунізму.

Під час віртуальної екскурсії наголошувалось, що відвідувачі центру можуть брати активну участь в інтерактивних заходах, які допомагають краще зрозуміти механізми фінансової системи та роль центрального банку. Ці експозиції не тільки навчають, але й стимулюють до більш глибокого дослідження фінансової історії та сучасності.

Цей захід став важливим кроком у зміцненні фінансової освіти та знань слухачів. Віртуальна екскурсія дозволила учасникам познайомитися з історією та розвитком фінансових систем у Європі. Експонати центру представляли широкий спектр фінансових інструментів, від давніх монет до сучасних банкнот і електронних платіжних систем.

У рамках екскурсії учасники зустрічі дізналися про роль Національного банку Польщі в економіці країни. Цікавим моментом було вивчення історії польського злотого, його еволюції та значення у світовому фінансовому контексті. Викладачі кафедри активно включилися в обговорення із здобувачами освіти, розглядаючи різні аспекти фінансової історії та її вплив на сучасну економіку. Екскурсія сприяла кращому розумінню глобальних фінансових процесів та їх впливу на національну економіку, які вивчаються в рамках ОК «Банківська система».

Захід також став платформою для обміну думками та ідей, що допомогло поглибити знання у галузі банківництва. Віртуальна екскурсія до Centrum Pieniądza NBP відкрила нові горизонти для подальших досліджень у банківській сфері.

За інформацією кафедри фінансів, обліку та банківської справи