Онлайн-захід

Центр спільних дій спільно з навчально-науковим інститутом соціальних і гуманітарних наук ЛНУ імені Тараса Шевченка провели онлайн-захід.

Онлайн-захід відбувся на тему: “Сильний, але не всесильний президент: як працює система стримувань і противаг у США”, для здобувачів освіти спеціальності «Політологія», «Соціологія», «Міжнародні відносини» та «СО Історія та правознавство».

Центр спільних дій – громадська організація, яка займається аналізом державної й місцевих політик, впроваджує інструменти залучення громадян до прийняття рішень та участі у демократичних процесах і просуває демократичні зміни.

Спікерка Оксана Заболотна, керівниця напрямку національної аналітики Центру спільних дій, надала учасникам унікальну можливість розглянути роль президента США та систему стримувань, яку йому надає конституція. Висвітлено те, як влада поділена між Конгресом і президентом, а також важливість незалежного судового корпусу. Зокрема, було акцентовано на ролі Конгресу у прийнятті рішень та можливостях використання вето президента. Учасники отримали можливість глибше розуміти процеси призначення суддів та їх вплив на політичну картину. Також було висвітлено інші аспекти системи стримувань, такі як функція кабінету президента та його взаємодія з агентствами виконавчої влади. Спікери наголошували на важливості взаємодії та балансу між різними гілками влади для ефективного функціонування системи.

Онлайн-захід став важливою подією для студентів, він дав можливість розширити свої знання про американську систему влади та зрозуміти як вона функціонує в реальному житті. Учасники отримали не тільки теоретичні знання, але й практичний погляд на механізми стримувань у політичній системі США. Цей захід є лише однією із багатьох ініціатив, які спрямовані на підвищення рівня освіти та усвідомлення студентів. Він підкреслює важливість розвитку критичного мислення та аналітичних навичок у майбутніх фахівців галузі соціальних та гуманітарних наук.

Навчально-науковий інститут соціальних і гуманітарних наук