« І памʼяті свіча не згасне»

23 листопада здобувачі освіти НН ІПП відвідали Лубенську міську бібліотеку для дорослих імені В. Леонтовича, де відбувся вечір-реквієм «І пам’яті свіча не згасне» до  90-ої річниці Голодомору.

Щороку українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору.

Бібліотекар Наталія Шостак розповіла про хронологію голодоморів 1921-1923 рр, 1932-1933 рр, 1946-1947 рр. та запропонувала переглянути здобувачам буктрейлер  до роману «Жовтий Князь» (1958—1961)  В. Барки. Це перший в українській літературі прозовий твір, присвячений національній трагедії України — страшному голодомору 1932—1933 років, що забрав життя мільйонів людей. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, який несе з собою лише руйнування, спустошення, муки і смерть. У романі детально вiдтворено всi подробицi лихолiття, пережитi нашим народом i особисто письменником. Головна частина у творi − це власнi спостереження i враження, які закарбувались у пам’ятi письменника.

Співробітник краєзнавчого музею ім. Г. Стеллецького Тамара Дяченко представила спогади людей про Голодомор на Лубенщині (в  Новаках, Хорошках).

Окрім того, представники бібліотеки порекомендували слухачам переглянути канадську кінострічку  «Гіркі жнива».  Фільм відомий також під робочою назвою «Врожай диявола» (англ. Devil’s Harvest).

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

За інформацією НН ІПП