Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Засідання політико-правового клубу «Analityka»

17 листопада в навчально-науковому інституті історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук відбулося засідання політико-правового клубу «Analityka».

Засідання було проведено на тему: «Тероризм як загроза національній безпеці:  стратегічні зміни у політиці та правовій системі». Оскільки тероризм, як складний та багатогранний феномен, в умовах сучасного світу виступає надзвичайною загрозою для національної безпеки багатьох країн, то суспільство та його представники змушені активно переосмислювати політичні та правові стратегії протидії та запобігання таким актам насилля.

Підґрунтям для обговорення політичних підходів до управління терористичною загрозою і переходу від традиційних стратегій до інноваційних та гнучких систем реагування стали доповіді здобувачів: Кризьського С. Ю.  «Тероризм як форма політичної боротьби» («Terrorism as a form of political struggle»); Кривоніс Д. Д. «Тероризм як соціально-політичний феномен» ((Terrorism as a socio-political phenomenon); Очкалова М.С. «Тероризм як політичний феномен: теоретико-концептуальний аспект» («Terrorism as a political phenomenon: theoretical and conceptual aspect»); Смалька С. Р. «Сучасний тероризм: сутність, типологія, проблеми протидії» («Modern terrorism: essence, typology, problems of counteraction»); Комарова В. В. «Тероризм як глобальна проблема сучасного світу» (Terrorism as a global problem of the modern world); Оганесяна А. А. «Політичні аспекти транснаціонального тероризму: боротьба та наслідки» («Political aspects of transnational terrorism: counterterrorism efforts and consequences»); Задоренка В.В. «Роль засобів масової інформації у протидії загрозі тероризму» («The role of mass media in countering the threat of terrorism»).

За результатами обговорення проблеми стратегій протидії здобувачі зробили наступні висновки:  

  • Зміна акцентів від військових конфліктів до превентивних заходів та розвитку розвідувальних технологій стає необхідною для забезпечення ефективності протидії тероризму.
  • Сучасні стратегічні зміни у правовій системі визначаються потребою адаптації до нових форм та методів терористичної діяльності. Зокрема, впровадження інструментів для боротьби з фінансовою підтримкою терористичних організацій, удосконалення механізмів обміну розвідувальною інформацією та розробка законів, що регулюють кібербезпеку, набувають пріоритетного значення.
  • Комплекс стратегічних змін в політиці та правовій системі є важливим кроком у забезпеченні стійкої національної безпеки та попередженні терористичних акцій. При цьому важливо зберегти баланс між захистом громадянських свобод та необхідністю забезпечення безпеки суспільства в умовах постійно зростаючої загрози тероризму.

 

Навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024