Семінари для фахівців
20.11.2023
Було проведено серію короткострокових семінарів для фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту Луганської області.
На замовлення Луганського обласного центру соціальних служб з 13 по 17 листопада 2023 року викладачами кафедри соціальної педагогіки навчально-наукового інституту педагогіки і психології ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» було проведено серію короткострокових семінарів для фахівців із соціальної роботи та інших працівників системи соціального захисту Луганської області з метою підвищення їх кваліфікації (поглиблення знань, формування та розвиток відповідних професійних навичок).
У заходах взяли участь більше 30 фахівців соціальної сфери, які мали можливість поглибити свої професійні знання з низки актуальних питань. Зокрема, йшлося про сучасні підходи до соціальної роботи у територіальних громадах (доцентки Наталія Островська, Наталія Отрощенко, Світлана Тунтуєва та асистентка Катерина Дуванська); застосування сучасного інструментарію соціальної роботи з дітьми та сім’ями (доцентка Наталія Литвинова та асистентка Катерина Дуванська).
Також викладачі разом з учасниками визначили особливості соціальної роботи з різними категоріями клієнтів у період воєнного стану (професорка Ярослава Юрків, доцентки Наталія Отрощенко та Наталія Литвинова).
Учасники семінарів також оговорили питання, щодо етики відносин в системі «фахівець соціальної сфери – клієнт» (доцентка Наталія Краснова); профілактики професійного вигорання працівників соціальної сфери (доцентка Наталія Островська) та здоров’язбереження сучасного фахівця (професорка Лариса Данильчук).
Завершальними темами стали: професійна культура та етикет у діяльності фахівця соціальної сфери (доцентка Наталія Краснова) та практика відновного підходу/медіації у соціальній роботі (професорка Лариса Данильчук).
Справжнім показником професійності сучасного фахівця соціальної сфери є постійний саморозвиток та самовдосконалення. Саме тому, таким важливим є обмін знаннями та досвідом між науковцями та безпосередніми надавачами соціальних послуг. Така співпраця сприятиме підвищенню якості надання соціальних послуг для вразливих груп населення в умовах воєнного стану, а також дає можливість окреслити перспективи соціальної роботи в територіальних громадах після деокупації.
За інформацією ІПП