Гостьова лекція для шевченківців від Марка Фейгіна
16.11.2023
Відбулася гостьова лекція для здобувачів вищої освіти та викладачів ЛНУ імені Тараса Шевченка від Марка Фейгіна.
14 листопада 2023 року на платформі «Zoom» відбулася гостьова лекція для здобувачів вищої освіти та викладачів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на тему: «Блогінг як засіб політичної комунікації».
Спікером заходу виступив Марк Фейгін, російський опозиціонер, правозахисник, політик, журналіст, аналітик, кандидат юридичних наук. Марк Фейгін послідовно відстоював принципи демократизму, гуманізму, що сформувало площину протистояння до влади путіна. У складних умовах російсько-української війни він бере активну участь у обговоренні на радіо, телебаченні та соціальних мережах актуальних для України тем, роз’яснюючи українському суспільству питання політики рф.
Ініціатором заходу виступила кафедра журналістики та видавничої справи. Зустріч була організована спільними зусиллями ректора Олени Караман, голови вченої ради, першого проректора Віталія Курила та завідувача кафедри журналістики і видавничої справи Ольги Куцевської, яка представила шановного гостя.
Російський опозиціонер розповів про несправедливе рішення Ради адвокатської палати москви у 2018 році щодо позбавлення його адвокатського статусу, про те, що у 2022 році міністерство юстиції рф визнало його «іноагентом», а наступного року МВС росії оголосило в розшук, про задокументовані злочини росії у війні проти України, будучи очевидцем у Бахмуті, Херсоні, Куп’янську.
Марк Фейгін, маючи великий досвід роботи в блогосфері та ведучи свій інформаційно-аналітичний ютуб-канал «Фейгін Life» з понад 2 млн підписників, розказав про формування блогосфери як медійного засобу нового типу в інформаційному просторі. Наголошуючи на тому, що під час воєнного стану не достатнім є лише інформування, важливими є також оцінка фактів і професійний аналіз та інтерпретація інформації, тенденційність і прогнозування розвитку подій у майбутньому.
Зустріч була надзвичайно цікавою та продуктивною. Медійник охоче відповідав на поставлені запитання. Вони стосувались політичної ситуації в росії та Україні; підтримки України західними партнерами; протидії фейкам та дезінформації; дотримання журналістами професійних стандартів та ін.
Здобувачі вищої освіти зазначають, що діалог із цікавими особистостями дає можливість переймати унікальний практичний досвід і систематизувати теоретичні знання, пізнавати світ і формувати себе як успішну особистість.
Дякуємо Марку Фейгіну за змістовну розмову і сподіваємося на продовження нашого діалогу!
За інформацією факультету української філології та журналістики