Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Майстер-клас «Традиційний український настінний розпис»

В НН ІКМ розпочалась активна профорієнтаційна робота, було проведено майстер-клас «Традиційний український настінний розпис».

9 листопада в рамках діяльності Центру дизайну і прикладних мистецтв «Креативний простір» від викладачів кафедри дизайну НН ІКМ спільно з ГО «Спільна справа Полтавщини» було проведено майстер-клас «Традиційний український настінний розпис». Захід приурочено до Всесвітнього дня працівників культури і майстрів народного мистецтва. Назар  Божинський – доцент кафедри дизайну, розказав про особливості традиційного українського настінного розпису, продемонстрував різновиди орнаментів та головні його відмінності від загальновідомого Петриківського.

По всій Україні розписи робили непрофесійні художники на білих крейдяних стінах, і вони щороку поновлювалися новими. Основним орнаментально-мотивним образом як рушників, витинанок, весільних скринь, писанок, так і настінного розпису є так зване «дерево життя» або «вазон». Він є уявленням про світотворення, народження, зростання, є сакральним мотивом в українській культурі. Він вбирає у себе безліч знаків та символів, починаючи від геометричних (хрест, коло), рослинних, і закінчуючи анімалістичними (птах, кінь). 

На майстер-класі були присутні здобувачі вищої освіти та ВПО, які активно відвідують заходи, які організовує для них ГО «Спільна справа Полтавщини».  

Які бувають техніки розпису, і як практично долучитися до цього мистецтва було продемонстровано на прикладі малювання на вкритих крейдою дощечках (імітація біленої стіни) барвниками природного походження та водорозчинними аналогами – акварельними фарбами.

 

Інформаційний центр НН ІКМ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024