Написання радіодиктанту національної єдності

В університеті написали диктант національної єдності.

27 жовтня кафедра української мови запросила університетську спільноту долучитися до колективного написання радіодиктанту національної єдності. У межах відзначення Дня української писемності та мови здобувачі освіти і викладачі приєдналися до відеозустрічі на платформі Google Meet й разом написали радіодиктант.

На початку заходу організатори загальноуніверситетської акції нагадали, що всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткований командою Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців і знавців української мови по всьому світу. Метою радіодиктанту зажди було не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу, а об’єднати людей навколо України в усьому світі.

Згодом учасники акції приєдналися до відеотрансляції наживо на Youtube-каналі Українського Радіо й дізналися про те, що цьогоріч радіодиктант мав назву «Дороги України». Авторкою тексту стала Катерина Калитко – поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії, а читав його Олексій Гнатковський – актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі «Довбуш». Цього року радіодиктант об’єднав всіх наших земляків: тих, хто був змушений покинути свої домівки й виїхати за кордон, тих, хто лишився, попри небезпеку, й тих, хто перебуває на тимчасово окупованих територіях.

Після написання тексту радіодиктанту учасники флешмобу в режимі відеозустрічі поділилися враженнями від події, відзначили значущість всеукраїнської (а насправді – всесвітньої) акції єднання. Представники університетської спільноти обговорили й текст диктанту, здобувачі освіти мали змогу з’ясувати питання, які виникли під час написання диктанту.

Кафедра української мови