Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Презентація книги

На кафедрі української мови відбулася презентація книги «Мова – націєтворчий код народу».

25 жовтня на кафедрі української мови відбулася презентація колективної монографії Катерини та Ірини Глуховцевих. У режимі відеозустрічі на платформі Google Meet зібралися поціновувачі української мови.

Професор кафедри української мови Катерина Глуховцева привітала присутніх з прийдешнім святом – Днем української писемності та мови і побажала: «… успіху у вивченні і дослідженні української мови. Щоб ваша щоденна праця над словом приносила вам радість і натхнення, щоб ваші здобутки були вагомими, а наукові досягнення визнаними в усьому світі, щоб ви завжди пишалися, що маєте честь репрезентувати українську культуру і мову».

Авторка презентувала колективну монографію «Мова – націєтворчий код народу», зауваживши, що в монографії розглянуто публіцистичні та науково-популярні висловлювання передових культурних діячів, учених, письменників про мову. Дослідниця акцентувала увагу присутніх на тому, що аналіз лінгвістичної афористики реалізований в аспекті змісту висловлювань, використаних у них художніх засобів, майстерності, функцій; автори систематизували риси української мови, виділювані в статтях, есе, інтерв’ю, адресованих пересічному читачеві.

Катерина Глуховцева зазначила, що монографію адресовано і викладачам, і здобувачам вищої освіти філологічних факультетів вишів, і учителям-словесникам, а також усім, хто цікавиться українською мовою.

Присутні на заході мали змогу переконатися в тому, що висловлювання передових культурних діячів про потужність і стійкість, поетичність та мелодійність і милозвучність української мови передусім заслуговують на увагу через їхню тверезу доказовість, майстерну образність, правдивість. Лінгвістична афористика – це той пласт культурного надбання нації, який спроможний у простій, популярній і образній формі репрезентувати мову пересічному громадянинові України як національне потужне багатство.

Після презентації основних положень колективної монографії професорка запросила слухачів до інтерактиву, завдання якого передбачали від учасників проявів ерудиції та емоційності.

Перефразовуючи вислів українського діалектолога, мовознавця Зиновія Бичка, науковці кафедри української мови бажають усім носіям української мови мати таких вірних і щирих друзів, як мову та мовлення, слово та значення, букву та звук, думку та слово.

Кафедра української мови

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024