«Відповідальне батьківство ХХІ століття»

28 вересня відбувся ІІІ науково-методичний онлайн-семінар з міжнародною участю «Відповідальне батьківство ХХІ століття» співорганізатором якого виступив наш університет.

Партнерами і учасниками онлайн-семінару стали вітчизняні та зарубіжні освітні заклади, а саме: Міжрегіональна Академія управління персоналом (м. Київ), Академія міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», Житомирський державний університет імені Івана Франка, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Вінницький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету, Комунальний заклад вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», Прешовський університет, м. Прешов, Словаччина, Вища Школа Економіко-Гуманітарна, м. Бельсько-Бяла, Польща.

Із вітальним словом до учасників онлайн-семінару звернулася ректор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Полтава) Караман Олена Леонідівна, директор науково-дослідного центру з соціальної педагогіки та соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти.

До вітальних слів долучилися: Гончаренко Михайло Федорович, ректор Міжрегіональної академії управління персоналом, доктор економічних наук, професор; Хіміч Володимир Олегович, в.о. ректора Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, проректор з економічної та адміністративно-господарської роботи; Марусик Тамара Володимирівна, проректорка з науково-педагогічної роботи з питань навчально-виховного процесу, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, доктор історичних наук, професорка, заслужена діячка науки і техніки України; Дубасенюк Олександра Антонівна, президент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», Почесний академік НАПН України, професор кафедри професійно-педагогічної, спеціальної освіти, андрагогіки та управління Житомирського державного університету імені Івана Франка, доктор педагогічних наук, професор; Андрійчук Андрій Васильович, директор Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей Nº13 Хмельницької міської ради», відмінник освіти України.

Під час роботи пленарної панелі були представлені доповіді та презентації науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти України та зарубіжжя.

Педоренко Валентина Миколаївна, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського розкрила методологічні засади онтопсихологічної концепції людини у психології батьківства.

Сініцин Андрій Володимирович, ведучий національного телемарафону «Єдині новини», телеканал «Рада» (ТОВ «Кінокіт»), здобувач другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 053 «Психологія» Навчально-наукового інституту психології та соціальних наук Міжрегіональної академії управління персоналом окреслив проблему взаємодії суб’єктів освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Здобувачі освіти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, тренери молодіжної мережі Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» Данильчук Всеволод Володимирович і Кузнєцова Альона Ігорівна презентували наукові доробки щодо актуалізації проблеми насильства серед учнів основної школи та протидії булінгу в учнівському середовищі, а також поради батькам, вчителям, дітям.

Феномен дистантної сім’ї в умовах вимушеної міграції у своїй доповіді представила Самойленко Оксана Анатоліївна, тренерка проєкту Trust Wumen «Соціально-психологічна підтримка жінок в умовах війни» (м. Пряшів, Словацька республіка).

Жвавий обмін думками серед учасників онлайн-семінару, під час дискусійної панелі, підтвердив актуальність і нагальність теми заходу та проблемних питань, пов’язаних із відповідальним батьківством.

Кафедра соціальної педагогіки
навчально-наукового інституту педагогіки і психології