Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Ретріт кемп від ГО «Прогресильні»

Представники факультету іноземних мов та інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук взяли участь у ретріт кемпі.

В період з 14 по 17 серпня проходив літній табір для переміщених викладачів «Retreat for Displaced Teachers» ініційований ГО «Прогресильні» у партнерстві з The German Marshall Fund. Захід відбувся у місті Львів, куди з’їхалися більше 40 представників переміщених закладів вищої освіти України.

Представниками ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» у заході були заступник декана факультету іноземних мов з соціально гуманітарної роботи, викладач кафедри теорії та практики перекладу, голова Ради молодих учених і здобувачів вищої освіти Ольга Корінська, заступник декана факультету іноземних мов з навчальної роботи, викладач кафедри романо-германської філології Катерина Білобровська та асистент кафедри історії України Євгенія Шевцова.

Упродовж першого дня усі учасники знайомились із організаційними моментами та один одним. Другий день розпочався з мозкового штурму у відомому всім Прогресильним форматі Світового кафе, де розглядались наступні питання: як організувати своє життя в нових умовах?, як бути в ресурсі?, як соціалізуватися та інтегруватися?, як розширити фінансові можливості?, як організувати антикризовий менеджмент?. Кожному з наведених викликів переміщені освітяни давали раду ділячись власним досвідом.

Лайгаками на тему бренду викладача із присутніми поділились засновник ГО «Прогресильні» Богдан Ференс, який додав особисті інсайти з експертного та медійного досвіду, а також Дмитро Дума, головний медіа-спеціаліст ГО «Прогресильні».

Ще одним із спікерів заходу була Марія Яцухненко – психотерапевтка у навчанні,  організаційна консультантка, тренерка громадських та соціальних проєктів. Співавторка та ведуча телеграм-каналу «Психолог на звʼязку», кризова консультантка Служби турботи про психічне здоровʼя БФ «Право на захист».

Третій день проходив у вигляді Живої бібліотеки. Її темами стали: стійкість до впливу на емоції в мережі, успішна медіа-кампанія: досвід ГО «Прогресильні», лайфгаки прогресильного викладання, повітряна тривога: дії та відповідальність викладача.

Окрім участі у тренінгах, викладачі факультету іноземних мов дали інтерв’ю англійською мовою, де поділилися своєю проблемою як внутрішньо переміщені викладачі, та українською, де приділили увагу своїм бажанням, мріям та речам, що допомагають пережити тимчасові труднощі.

Упродовж 4 днів на учасників чекали цікаві зустрічі, неформальне спілкування, та повні емоційного та психологічного перезавантаження дні. Викладачі мали змогу унікальну можливість отримати 45% теорії та 55% практики. Наприкінці кемпу кожен учасник отримав сертифікат про участь.

 

Інформаційний центр
факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024