Підготовка резерву освітян
17.7.2023
ЛНУ імені Тараса Шевченка здійснюватиме підготовку резерву освітян для роботи на деокупованих територіях.
Міністерством освіти і науки спільно з МінРеінтеграції починаючи з 2024 року планують створити центри із забезпечення підготовки резерву освітян для роботи на деокупованих територіях (ДОТ). Вони діятимуть на базі релокованих закладів вищої освіти.
Релоковані навчальні заклади визначено пріоритетними для забезпечення підготовки резерву освітян для роботи на ДОТ і до переліку таких закладів вищої освіти, звісно, потрапив і Луганський національний університет імені Тараса Шевченка.
Також пріоритетними для підготовки резерву освітян для роботи на ДОТ є заклади вищої освіти областей, що межують із тимчасово окупованими територіями або території яких були частково окуповані чи прийняли велику кількість переміщених закладів освіти. Це заклади в Одеській, Миколаївській, Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Запорізькій, Херсонській і Харківській областях.
Підготовка фахівців здійснюватиметься в межах коштів державного та регіонального замовлення.
До речі, на початку липня запрацювала платформа «Резерв для державної служби на деокупованих територіях». Там кожен охочий може зареєструватися й стати частиною кадрового резерву. Громадяни можуть самостійно обрати регіон. Майже 80% із них обирають Крим. Проте зазначають й інші області, особливо: Запорізьку, Донецьку і Луганську.
Очевидно, що виклики, які постануть після деокупації, передусім, стосуються сфери освіти. Перш за все йдеться про повернення дітей до національної системи освіти, а також про визнання відповідних документів, отриманих на ДОТ.
Станом на сьогодні заявки вже подало понад 500 кандидатів, і ця цифра постійно зростає. З них опрацьовано 455 анкет, тож ці особи вже зараховані до резерву.
Реєстрація триває, тож якщо ви бажаєте взяти участь у відновленні ДОТ, маєте необхідну освіту й хочете спробувати свої сили, перейдіть за посиланням reserve.nads.gov.ua , зареєструйтеся в системі та заповніть анкету.
Цей експериментальний проект Уряд ініціював ще в травні 2023 року, покликаний допомогти державним органам на деокупованих територіях залучити до своїх команд вмотивованих, професійних і освічених працівників.
До відома, на виконання рішення Уряду Міністерству освіти і науки збільшено на 35% обсяг бюджетних місць за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» і встановлено в обсязі 115 бюджетних місць за денною формою навчання на магістратурі.
Також за замовленням Національного агентства з питань державної служби встановлено 650 бюджетних місць за заочною формою навчання.
Це дасть змогу підготувати більшу кількість керівних працівників і спеціалістів державного управління, які в майбутньому працюватимуть на деокупованих територіях України.
Освітяни, які працюють на ДОТ, мають змогу своєю щоденною роботою будувати нове майбутнє для всієї країни, відновлювати державу й державність на них. Адже це робота з високим рівнем особистої участі і відповідальності, що впливає на життя людей.
Хоча Україна ніколи не визнає дипломів окупантів, але МОН вже напрацьовує чіткий алгоритм визнання професійної кваліфікації осіб, які були змушені навчатися і здобувати освіту в окупації.
Якщо Ви: розумієте важливість відновлення ДОТ, маєте необхідну кваліфікацію чи хочете спробувати свої сили на державній службі та усвідомлюєте рівень відповідальності цієї роботи — не зволікайте, долучайтеся до резерву.
Відомо, що Луганський національний університет імені Тараса Шевченка – один із найстаріших закладів вищої освіти Луганщини, який був, є і буде форпостом українства на крайньому сході держави. За 102 роки свого функціонування він витримав безліч реформ системи освіти та реорганізацій, складні часи евакуацій та репресій. Маючи досвід відновлення в умовах зовнішньої агресії та переміщення 2014 року, університет швидко зреагував на нові виклики і, минаючи стадії виживання й відновлення, мобілізувався та продовжує свою діяльність у дистанційному і змішаному режимі.
Станом на сьогодні виокремлено 5 напрямів діяльності університету, завдяки яким в умовах воєнного стану він чітко виявив суб’єктність у вітчизняному та міжнародному освітньо-науковому просторі: оборонно-захисну, організаційно-управлінську, освітню (навчальну), міжнародну, інформаційно-безпекову.
Історія ЛНУ імені Тараса Шевченка – це яскравий приклад відданості рідній справі та країні. Мужній колектив шевченківців у всі часи завжди перемагав, відновлювався і ставав лідером, ініціатором, осередком створення нових освітніх ідей, які робили навчання цікавим та ефективним.
Запрошуємо Вас на навчання до нашої великої шевченківської родини, отримати необхідну сучасну освіту, щоб разом впевнено крокувати до своєї мрії – прогресивної, мирної та вільної держави!
Переконані, що зовсім скоро над усією Україною замайорить український Прапор, а величний і незламний Луганський національний університет імені Тараса Шевченка розгорне свою діяльність на всіх навчальних базах Луганської області і не тільки.
Тож, вступаємо і віримо в Університет та Збройні сили України. Разом до перемоги!
Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка