Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Без коріння немає цвітіння

Промовисте українське прислів’я стало гаслом, започаткованого ЛНУ, фестивалю-конкурсу «Без коріння немає цвітіння».

Гала-концерт фестивалю, що схвилював усіх небайдужих до нашої спадщини, проходив у БК ім.Т.Г. Шевченка 17 березня 2016 року.

Приємно, що задум студентсько-викладацької спільноти університету отримав підтримку Української миротворчої школи, яка працює за підтримки Посольства Великої Британії в Україні,  ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів Старобільського району», «Луганську обласну організацію інвалідів ВОІУ «Союз організацій інвалідів країни». За їх підтримки та допомоги народного депутата Віталія Семеновича Курила вся громада Старобільщини згуртувалась навколо ідеї об’єднання небайдужих до фольклору, до тих, хто відроджує народні традиції, керівництво району та міста, представників громадських організацій, молодь. Студентом ЛНУ імені Тараса Шевченка Анісімовим Олегом було розроблено емблему-логотип конкурсу. Своєю яскравістю вона підкорила серця всіх глядачів та учасників.

Непередбачувано фестиваль переріс межі обласного, бо у ньому взяли участь майстри, художники, колективи не лише Старобільська й району, а й Марківщини, Донеччини, Маріуполя, Харківщини, Білокуракино. Оргкомітету конкурсу прийшлось нелегко у відборі кращих робіт, проте презентація півторамісячної роботи вразила своєю мудрістю, вишуканістю, талановитістю мешканців і гостей міста.

Виставки майстрів і дітей, молоді підтвердили тісний зв’язок поколінь: вишивки, вироби з бісеру, дерева, живописні картини, фотографії, стилізовані колекції театру мод «Клеопатра» м. Красноармійська Донецької області. Дефіле останнього «Дукач», «Справжня Україна» захопили присутніх своєю оригінальністю, креативністю й неординарністю «джутової філігранності». Вразила й метрова лялька-мотанка «Берегиня дома» з колекції ляльок Маріупольського дитячого будинку «Центр опіки». Окремої уваги заслужили роботи Старобільського районного будинку творчості дітей та юнацтва.

У якості «залучених зірок» у фестивалі взяли участь професійні фотохудожники – члени Міжнародної Федерації фотохудожників при ЮНЕСКО.

Усі  учасники (а їх більше 60)  й організатори конкурсу-фестивалю були відзначені дипломами, грамотами й цінними подарунками від райдержадміністрації, Української Миротворчої школи та Олександра Івановича Романенка, майстра-різьбяра по дереву, підприємців міста, що виявились не байдужими до дитячої творчості.

І цвітіння, й коріння презентованих доробків ствердили, що ініціатива університетського товариства житиме, бо проблему Заходу і Сходу потрібно вирішувати усією громадою лише засобами мистецького спілкування. Тому фестивалю бути!

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024