Гуманітарна допомога від Університету Бата

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка імені Тараса Шевченка отримав гуманітарну допомогу від Університету Бата, Великобританія.

ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» продовжує реалізовувати окремі напрями стратегічного співробітництва з Університетом Бата,  графство Сомерсет, Великобританія, відповідно до підписаної в 2022 році рамкової угоди про інституційну співпрацю. Згідно пунктів угоди протягом 2022 – першої половини 2023 року було імплементовано напрямок міжнародної (кредитної) академічної мобільності здобувачів освіти освітнього ступеню бакалавр (4 особи, зимовий та літній семестри навчального року 2022 – 2023). Ще одним кроком стало отримання університетом матеріально-технічної (гуманітарної) допомоги від закордонного партнера загальною вагою у 500 кг. Так, тривалі перемовини міжнародних офісів та адміністрацій двох університетів знайшли своє практичне втілення в 44 позиціях вантажу, представлених обладнанням у галузі хіміко-фізичних та математичних наук (авометри, імпульсні генератори, логічні аналізатори, осцилографи, генератори коливальної частоти тощо). Особливістю вантажу стала наявність у його складі обладнання для відео- і веб-конференцій (три точки доступу), яке сприятиме впровадженню стандартизованої процедури відео- конференц-зв’язку в Лубнах, Миргороді та Полтаві. Співробітниками міжнародних відділів двох університетів протягом значного проміжку часу робилося все можливе, аби такий специфічний, багатокомпонентний і крихкий вантаж якнайшвидше прибув з Великобританії до України.

ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в особі ректора університету доктора педагогічних наук, професора, пані Олени Караман та першого проректора, доктора педагогічних наук, професора, академіка Національної академії педагогічних наук України пана Віталія Курила висловлює щиру вдячність нашому стратегічному партнеру за надану допомогу та тривалу і планомірну підтримку в боротьбі за збереження інституційної ідентичності. Так, за словами пана Курила, цитованими на офіційному сайті Університета Бата в грудні 2022 року, «I offer my heartfelt gratitude to the University of Bath, Cormack Consultancy Group, and everyone involved in the UK-Ukraine Twinning Initiative. The war in Ukraine is inflicting immense human suffering, it is devastating people, families, communities. Its negative impact on higher education is also tremendous, as it has made many higher educational institutions to relocate, lose buildings, equipment, students, and staff. At times like these it becomes of tremendous importance to feel the support from international partners. I express my sincere gratitude and recognition to all of our colleagues from the University of Bath whose active position and involvement served the cause of Luhansk Taras Shevchenko National University’s survival, stabilizing and developing» (https://www.bath.ac.uk/announcements/bath-signs-twinning-agreement-with-luhansk-taras-shevchenko-national-university-in-ukraine/).

Примітка: Університет Бата (University of Bath), Великобританія, є державною освітньою та дослідницькою установою, розташованою в місті Бат, графство Сомерсет, Великобританія. В рейтингу Research Excellence Framework 2014 року 32% дослідницьких проєктів Університету Бата отримали найвищу можливу оцінку 4*, що визначається як провідна у світі з точки зору оригінальності, значущості та доброчесності. Річний дохід установи за 2020-2021 роки склав 289,5 млн. фунтів стерлінгів, з яких 37,2 мільйонів було отримано від дослідницьких грантів та контрактів.

Реалізація інституційного співробітництва двох університетів здійснюється завдяки участі ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» у міжнародному проєкті «ІНІЦІАТИВА ЄДНАННЯ» за сприяння Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту в партнерстві з Асоціацією університетів Великобританії та Cormack Consultancy Group.

за інформацією начальника відділу Ірини Мигович