Засідання Президії НАПН України в Чорнухах

Голова вченої ради університету Віталій Курило та ректорка Олена Караман взяли участь у спільному засіданні Президії НАПН України.

15 червня 2023 року Голова вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віталій Курило та ректорка Олена Караман взяли участь у спільному засіданні Президії НАПН України, вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Президії Товариства «Знання» України за участі Чорнухинської селищної ради, присвяченого 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди.

Відкрив засідання вступним словом президент Національної академії педагогічних наук України, президент Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) НАН України, дійсний член (академік) НАПН України – Кремень Василь Григорович, після чого з вітальними словами виступив голова Чорнухинської територіальної громади Лубенського району Полтавської області – Василенко Олександр Миколайович.

Після відкриття засідання відбулося нагородження, за яким заслухали доповіді на тему: «Філософсько-педагогічна спадщина Григорія Сковороди».

З доповідями виступили:

• Петро Юрійович Саух – академік-секретар Відділення вищої освіти НАПН України, доктор філософських наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України – «Оригінальність і самобутність філософії Григорія Сковороди»;
  • Іван Дмитрович Бех – директор Інституту проблем виховання НАПН України, доктор психологічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України – «Особистість у філософсько-етичному світі Григорія Сковороди».

Після прослуховування доповідей відбулося обговорення, в якому прийняли участь:

• Марина Вікторівна Гриньова – ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України – «Сродна праця» як основний принцип вибору старшокласниками педагогічної професії»;
  • Нелля Григорівна Ничкало – академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України – «Прогностичність філософсько-педагогічної концепції Григорія Сковороди»;
  • Василь Іванович Кушерець – голова правління Товариства «Знання» України, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України – «Подвижництво в ідеях Григорія Сковороди»;
  • Наталія Петрівна Дічек – завідувач відділу історії педагогіки Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України – «Діалоги про щастя: Григорій Сковорода і українська молодь ХХІ ст.».

Завершився захід ухваленням постанови спільного засідання Президії НАПН України, вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Президії Товариства «Знання» України за участі Чорнухинської селищної ради, присвяченого 300-річчю з дня народження Григорія Сковороди.

Пресс-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка