Практики на факультеті природничих наук

На кафедрі біології та агрономії, факультету природничих наук, згідно графіку навчального процесу були проведені навчальні та виробничі практики.

Практики проведені на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях освіти спеціальностей 201 Агрономія, 014.05 Середня освіта. Біологія та здоров’я людини, 091 Біологія.

Практики допомагають закріпити обсяг теоретичних знань та практичних навичок отриманих протягом теоретичного курсу навчання. Польові та виробничі практики належить до дослідницько-практичної діяльності, а тому має важливе значення в професійній підготовці майбутніх фахівців.

Заняття переважно відбувалися за допомогою сучасних ІТ технологій: зокрема, платформи Google Meet з використанням можливостей відповідних базах практик в Полтавської області. Деякі здобувачі мали змогу проходити практику офлайн, самостійно відвідуючи бази практик.

Керівники практик пояснювали здобувачам основні положення практики, ознайомили із правилами техніки безпеки (під час воєнного стану), проводили он-лайн консультування та он-лайн екскурсії.

На заняттях біологічного спрямування здобувачі освіти ознайомилися із методиками виготовлення гербаріїв, колекцій насіння, колекцій членистоногих та вологих препаратів безхребетних тварин, навчалися працювати із визначниками, атласами, навчальною ботанічною та зоологічною літературою. Здобувачі ознайомилися із методиками визначення фізіологічних процесів рослин, багатьма агрономічними процесами і явищами. Вони вправно справилися з гербарними зразками, навчилися проводити міні-досліди в домашніх умовах, освоїли сучасні віртуальні лабораторії.

Здобувачі освіти спеціальності Агрономія мали можливості ознайомитися із машинно-тракторним парком фермерських господарств, елементами технологій вирощування зернових та зернобобових, овочевих культур, особливостями ведення господарства та планування його роботи.

Студенти показали високий рівень підготовки, обізнаність в теоретичній підготовці і успішно справлялися із усіма рівнями завдань, які отримували.

Матеріали практики будуть використані здобувачами освіти під час написання курсових та магістерських робіт.

Висловлюємо слова вдячності фермерському господарству «Троя»  (м. Гадяч, Полтавська обл.), регіональному ландшафтному парку «Гадяцький» (м. Гадяч, Полтавська обл.,), СФГ «Перлина» (с. Карпилівка, Лубенський р-н, Полтавська обл.) за можливість використання ресурсів цих організацій для проведення практик.

Факультету природничих наук