Кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва
Загальна інформація
Адреса: 36014, м. Полтава, вул. Івана Банка, 3 , ауд. 233
Телефон:+38 050 258 61 02, +38 066 274 49 31
Е-mаіl: direktorat_ikm@ukr.net (з позначкою для кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва)
- Фейсбук кафедри – https://www.facebook.com/НН-Інститут-культури-і-мистецтв-ЛНУ-імені-Тараса-Шевченка-102865079023121
- Офіційна група НН ІМ у Facebook – https://www.facebook.com/profile.php?id=100083269214086
- Інстаграм НН ІМ – https://www.instagram.com/lnu_art_institute_poltava?igsh=NTN5NWc4cWRwNzg0
- Ютуб НН ІМ – https://www.youtube.com/@Inu_art_institute_poltava/videos
Кафедру створено 01.09.2000 р. на базі Інституту культури і мистецтв.
Головна мета створення кафедри та її завдання: високопрофесійне викладання фундаментальних мистецьких дисциплін на основі адаптації художньо-педагогічного досвіду провідних ВНЗ у навчальний процес й узагальнення світової та вітчизняної художньої практики, що має забезпечити підготовку затребуваних, креативних і конкурентоспроможних фахівців на регіональному, загальнодержавному та міжнародному ринках художньо-педагогічних послуг.
Місія кафедри: підготовка гармонійно розвинених спеціалістів у галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які б органічно поєднували фундаментальну педагогічну освіту й художньо-практичні навички та були б затребуваними, мобільними і конкурентоспроможними фахівцями.
Освітня діяльність
Кафедра є випускаючою з напряму підготовки “Мистецтво”. Вона здійснює підготовку професіоналів за освітньо-кваліфікаційними рівнями:
ОКР бакалавра
- Образотворче мистецтво;
- Декоративно-прикладне мистецтво (художня кераміка).
ОКР магістра
- Образотворче мистецтво;
- Декоративно-прикладне мистецтво;
- Середня освіта (Образотворче мистецтво).
Студентам викладаються наступні навчальні дисципліни:
- „Живопис”,
- „Малюнок”,
- „Пластична анатомія”,
- „Перспектива”
- „Історія мистецтв”,
- „Художній розпис”,
- „Основи фотомистецтва”,
- „Художні техніки в ОМ та ДПМ”
- „Комп’ютерна графіка”,
- „Композиція”,
- „Майстерність формоутворення”,
- „Робота в матеріалі”,
- „Кольорознавство”,
- „Техніки та технологія живопису”,
- „Художнє моделювання фірмового стилю”
- „Основи медальєрного мистецтва”,
- „Сучасна керамоголія”,
- „Методика викладання образотворчого мистецтва”,
- „Сучасна українська кераміка”,
- „Естетичні засади сучасної візуальної культури”,
- „Методологія наукового дослідження у галузі мистецтва”,
- „Пам’яткознавство”,
- „Теоретичні концепції сучасного мистецтвознавства”,
- „Спеціальні ювелірні технології”,
- „Матеріалознавство”,
- „Педагогіка позашкільних закладів освіти художньо-естетичного спрямування”,
- „Інтерпретація символіки творів ОМ”,
- „Декоративний живопис” тощо.
Студенти отримують ґрунтовну підготовку у галузі художньої педагогіки. За перші три роки навчання студенти набувають фундаментальних знань з усіх базових художніх дисциплін – живопис, малюнок, історія мистецтв, робота в матеріалі, техніка і технологія живопису, композиція, що формує методологічну основу для подальшого оволодіння ними професійними знаннями і навичками у галузі мистецтва.
Кафедра також забезпечує викладання в межах своєї компетенції спеціальних художніх дисциплін: методика викладання мистецьких дисциплін, сучасна керамологія, спеціальні ювелірні технології, робота в матеріалі, методологія наукового дослідження у галузі мистецтва тощо.
Навчальний процес забезпечує науково-педагогічний склад кафедри:
Наукова діяльність
На кафедрі приділяється увага науковій діяльності співробітників. Пріоритетними напрямами науково-дослідної роботи кафедри є дослідження проблем художньої педагогіки в умовах модернізації вищої освіти, дослідження актуальних художніх напрямів та художніх технік сучасних митців образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва різних регіонів України та за її межами, приділяючи особливу увагу художньо-творчій специфіці власного регіону.
Викладачі кафедри беруть активну участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, творчих виставках, є членами Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Національної спілки фотохудожників України.
Науково-дослідна робота зі студентами
Кафедра проводить науково-дослідну роботу зі студентами відповідно до плану НДРС кафедри. Студенти мистецького напряму підготовки заохочуються до науково-дослідної роботи, особливо, під час підготовки і проведення Університетських Днів науки, підготовки наукових праць для участі в університетському конкурсі наукових робіт студентів, підготовки та проведення щорічної регіональної науково-практичної конференції: “Творчі пошуки в галузі мистецтва та художньої освіти”. Студенти і магістранти беруть активну участь у науково-практичних конференціях молодих учених України.
Студенти займаються дослідницькою роботою під керівництвом провідних викладачів кафедри. Результати наукової роботи зі студентами знаходять відображення в наукових статтях.
Міжнародні зв’язки
З метою впровадження новітніх технологій в навчальний процес кафедра налагодила освітні і наукові зв’язки з різними навчальними закладами, організаціями і науковими установами України і зарубіжжя.
29.12.2023