Кафедра професійної освіти, ресторанного та туристичного бізнесу
Загальна інформація
Адреса: 92703, Полтавська обл., м. Лубни, вул. Віктора Новікова, 2, каб. 125
Телефон: +380954837498БурдунВікторВасильович
Власний сайт:https://sites.google.com/view/tvipo/
Е-mаіl:burdun_v_v@ukr.net
Кафедра професійної освіти, ресторанного та туристичного бізнесу навчально-наукового інституту технологій і торгівлі має багаторічний досвід підготовки високоякісних фахівців. Кафедру створено у 1976 році. Вона неодноразово змінювала свою назву. Спочатку на кафедрі готували вчителів загальнотехнічних дисциплін та праці. З 2000 років кафедра, крім вчителів трудового навчання, готувала інженерів-педагогів спеціальності «Професійна освіта» за п’ятьма напрямками. З 2023 року кафедра також займається підготовкою фахівців в галузі туризму і готельно-ресторанної справи.
Головна мета та завдання кафедри: забезпечення якісного, наукового рівня викладання спеціальних дисциплін із застосуванням сучасних освітніх і цифрових технологій, постійне удосконалення навчально-методичного забезпечення навчального процесу з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки, формування всебічно розвиненого компетентного випускника, фахівця своєї справи.
Місія кафедри:підготовка висококваліфікованих, мобільних і конкурентоспроможних фахівців, здатних ефективно використовувати набуті теоретичні знання і практичні навички у професійній діяльності, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми організації інноваційного освітнього процесу.
Навчальна діяльність
Зараз кафедра здійснює підготовку фахівців першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня вищої освіти за такими спеціальностями:
- 10 «Середня освіта. Трудове навчання та технології»
- 37 «Професійна освіта. Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології»
- 38 «Професійна освіта. Транспорт»
- 241 «Готельно-ресторанна справа»
- 242 «Туризм і рекреації»
Кадровий склад кафедри:
- 1. Бурдун Віктор Васильович ‒ к.п.н., доцент, зав. каф.
- 2. Безрученков Юрій Володимирович ‒ к.п.н., доцент
- 3. Васецька Лариса Олександрівна ‒ к.т.н., доцент
- 4. Гринюк Наталія Андріївна ‒ к.е.н., доцент
- 5. Каролоп Олена Олександрівна ‒ к.п.н., доцент
- 6. Луценко Марина Василівна ‒ к.т.н., доцент
- 7. Ревякіна Ольга Олександрівна ‒ к.т.н., доцент
- 8. Сєногонова Людмила Іванівна ‒ к.т.н., доцент
- 9. СкібінаОлена Володимирівна ‒ к.п.н., доцент
- 10. Гіренко Наталія Ігорівна ‒ к.т.н.
- 11. Бикадорова Наталя Олексіївна ‒ ст. викладач
- 12. Рожкова Анастасія Юріївна ‒ асистент
Сумісники
- 13. Курило Віталій Семенович ‒ д.п.н., професор
- 14. Потапенко Едуард Володимирович ‒ д.х.н, професор
- 15. Абрамова Оксана Віталіївна ‒ к.п.н., доцент
- 16. Верес Катерина Олександрівна ‒ к.г.н., доцент
- 17. КолесніковВалерійОлександрович ‒ к.т.н., доцент
- 18. Маринченко Євгеній Олегович ‒ к.п.н., доцент
- 19. Тараймович Ірина Володимирівна ‒ к.т.н., доцент
- 20. Коваленко Ірина Анатоліївна ‒ асистент
Співробітники кафедри
- 21. Рожкова Анастасія Юріївна ‒ старший лаборант
- 22. Даниленко Юлія Анатоліївна ‒ лаборант
Наукова діяльність
На кафедрі затверджена комплексна тема «Дослідження проблем професійної освіти, технологій виробництва і сфери обслуговування». Тематика наукових досліджень викладачів кафедри різнопланова. Це пов’язано з тим, що на кафедрі працюють кандидати і доктори з технічних, хімічних, економічних, педагогічних і географічних наук. Тематика наукових досліджень і результати науково-дослідної роботи відображають спектр досліджень викладачів кафедри.
У 2019 році на кафедрі ПОРТБ відкрито 2 наукові теми (відповідальний виконавець доц., к.т.н. Колесніков В.О.):
- «Дослідження та аналіз продуктів різання як індикаторів руйнування сплавів на різних етапах життєвого циклу виробів» (№ д.р. 0119U102465 (2019 – 2024);
- «Дослідження та аналіз продуктів зношування як індикаторів руйнування сплавів на різних етапах життєвого циклу виробів» (№ д.р. 0119U102243 (2019 – 2024).
Доцент кафедри ПОРТБ, кандидат технічних наук Луценко М. В. продовжує роботу над науковими темами:
- «Валоризація побічних продуктів від видобутку рослинних олій: отримання корисних біологічно активних речовини з малоцінних органічних продуктів». Співпраця за цим напрямом ведеться з вченими ДДАЕУ (Україна), університету м. Брешія (Італія), університетів м. Барселона та м. Малага (Іспанія).
- «Розробка та обґрунтування обладнання для сортування зернових сумішей». За цим напрямом наукові дослідження проходять на базі ТОВ «Сортувальні машини» м. Дніпро.
Викладачі кафедри постійно вдосконалюють та підвищують рівень своєї наукової та навчально-методичної кваліфікації шляхом стажування у провідних освітніх і науково-дослідних закладах України та зарубіжжя.
Протягом останніх п’яти років викладачі кафедри взяли участь у 88 міжнародних, всеукраїнських і регіональних конференціях і семінарах.
Останніми роками викладачами кафедри було захищено одну докторську й дві кандидатські дисертації.
Науковці кафедри є авторами монографій, статей у вітчизняних і закордонних виданнях, у журналах з імпакт-фактором, підручників, навчальних посібників. Викладачі кафедри отримали значну кількість патентів на винахід, патентів на корисну модель.
За останніх п’ять років викладачами кафедри опубліковано 34 статті, які мають імпакт-фактор. Викладачами кафедри опубліковано 76 статей, 186 тез, видані 6 посібників, 9 методичних рекомендацій, 1 монографію, 1 розділ в монографії, 2 статті в монографії, отримано 1 патент на винахід і 8 патентів на корисну модель.
Наукові розробки викладачів впроваджено в діяльність закладів загальної середньої, професійно-технічної і вищої освіти, установ, підприємств і організацій.
Кафедрою проводяться регіональні, всеукраїнські і міжнародні науково-практичні конференції, семінари та інші наукові заходи. Викладачі кафедри також беруть активну участь у науково-практичних конференціях різних рівнів.
За останні 5 років кафедра організувала і провела одну всеукраїнську і дві міжнародні науково-практичні конференцій, дві всеукраїнські студентські конференції, два міжкафедральних семінари, спільного семінару з ЛОІППО, один воркшоп, були організовані виставки творчих робіт студентів кафедри.
Науково-дослідна робота зі здобувачами вищої освіти
Кафедра постійно заохочує здобувачів вищої освіти до науково-дослідної роботи. Здобувачі вищої освіти приймають активну участь у роботі конференцій, університетських Днях науки, конкурсах наукових робіт, олімпіадах.
Результати наукової роботи здобувачів вищої освіти під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри находять відображення у наукових публікаціях.
За останні 5 років 152 студенти взяли участь у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. 5 студентів стали переможцями ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
На кафедрі видано 6 збірників «Науковий пошук молодих дослідників».Студентами опубліковано 168 статей і 111 тез.
Співпраця
Кафедра має багаторічні зв’язки з закладами загальної середньої, професійно-технічної, фахової передвищої і вищої освіти, кращими підприємствами, організаціями і науковими установами України, що дозволяє забезпечити здобувачів вищої освіти якісними базами для проходження педагогічних і технологічних практик і надає можливість здобувачам вищої освіти працевлаштуватися ще в період навчання. Кафедра ефективно реалізує програму неперервності освіти. Здобувачам вищої освіти надається можливість участі у різних програмах обміну студентів, вони мають змогу продовження навчання у закордонних закладах освіти за різними програмами співпраці українських та закордонних закладів вищої освіти.
Доцент кафедри ПОРТБ Колесніков В. О. разом з відділом водневої стійкості матеріалівФізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка НАН України (м. Львів) проводить спільні дослідження, а саме:
- 1. «Імплементація сучасних вимог директив ЄС (ADR, ATEX, PED) з підвищення ефективності та безпеки водневої інфраструктури діючих ядерних установок на підприємствах НАЕК «Енергоатом» (2023) за цільовою програмою наукових досліджень НАН України «Ядерні та радіаційні технології для енергетичного сектору і суспільних потреб» на 2022-2023 роки (23К-01-10 та ІІ-18-22).
- 2. «Оцінювання фізико-механічних макро- та мікромеханізмів дії воденьвмісних середовищ на міцність і працездатність низько- та складно легованих сталей» (III-13-21) відомче замовлення від №10 (2021-2023).
- 3. «Оцінювання тривалої роботоздатності нових матеріалів для елементів конструкцій інфраструктури виробництва та транспортування «зеленого» водню» (М/ 34-2023) Ua-Pl (2023). Разом з Міністерством освіти і науки України та Польською Академію Наук. Evaluation of the long-term new materials durability for structural elements of „green” hydrogen production and transportation infrastructure (West Pomeranian University of Technologyin Szczecin).
Також виконуються роботи спільно з державним підприємством «Львівське конструкторське бюро», м. Львів для ДП «НАЕК «Енергоатом» (м. Київ) стосовно підтримки розробки та вдосконалення нормативної бази і розробки методичних рекомендацій з діагностики технічного стану і модернізації елементів водневої інфраструктури та охолоджувачів водню турбінних залів АЕС.
Доценткою кафедри ПОРТБ Луценко М. В. виконуються роботи спільно з приватними підприємствами ТОВ «Десналенд» та ТОВ «ЛІНЕН ОФ ДЕСНА» (м. Глухів), ТОВ «Хелсі Традішн» (м. Київ) стосовно підтримки розробки та вдосконалення нормативної бази (Технічних умов) виробництва продуктів переробки промислових конопель та інших олійних і луб’яних культур, а також виробництва харчових продуктів з підвищеним вмістом біологічно активних речовин.
Проводиться подальша співпраця з українськими та закордонними науково-дослідницькими інститутами, центрами та університетами (м. Львів, Київ, Харків, Миколаїв), Польща (м. Щецін), Німеччині (м. Дрезден), Данії (м. Баллеруп). Налагоджені тісні зв’язки з Хмельницьким національним університетом, Центральноукраїнським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка, Уманським держаним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Глухівським національним педагогічним університетом імені Олександра Довженка.
Угоди про співпрацю
- 1. Universitat_deBarcelona
- 2. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
- 3. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
- 4. Хмельницький національний університет
- 5. Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка
- 6. Вище професійне училище 92
- 7. Державний навчальний заклад «Сєвєродонецьке вище професійне училище»
- 8. Рубіжанський індустріально-педагогічний фаховий коледж
- 9. Лубенський професійний ліцей
- 10. Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області
- 11. Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2
- 12. Лубенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3
- 13. Вишнівський міський центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Шанс»
- 14. Лубенський центр дитячої та юнатської творчості
- 15. ТОВ АТЛсервіс Лубни
- 16. ФОП Іващенко О.М.
- 17. Готельно-ресторанний комплекс «Златогор»
- 18. ТОВ «Десналенд»
- 19. ТОВ «Лінен оф Десна»
5.02.2024