Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зміст навчальних планів освітніх програм

 

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

Середня освіта. Українська мова і література: Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та риторика в професійній діяльності вчителя; іноземна мова за професійним спрямуванням; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти: основи теорії літератури; вступ до мовознавства та слов’янської філології; історія української літератури; історія зарубіжної літератури; сучасна українська літературна мова; методика навчання української мови; аналіз художнього твору: наукова та освітня парадигми; дитяча література; соціолінгвістика та українська діалектологія; методика викладання літератури; історична граматика та історія української мови; текст у лігводидактиці, педагогічна риторика; літературне краєзнавство; літературно-краєзнавча та діалектологічна практика; психолого-педагогічна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота з української літератури та методики її викладання; курсова робота з української мови та методики її навчання.

Середня освіта. Українська мова і література. Мова і література (англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та риторика в професійній діяльності вчителя; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти: основи теорії літератури; вступ до мовознавства та слов’янської філології; історія української літератури; історія зарубіжної літератури; сучасна українська літературна мова; методика навчання української мови; аналіз художнього твору: наукова та освітня парадигми; практичний курс англійської мови; соціолінгвістика та українська діалектологія; методика викладання літератури; історична граматика та історія української мови; методика навчання англійської мови; теоретичний курс англійської мови; мовно-комунікативна практика; психолого-педагогічна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота з української літератури та методики її викладання; курсова робота з української мови та методики її навчання.

Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література. Мова та зарубіжна література (англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти; практика усного та писемного мовлення (англійська); практична фонетика англійської мови; практична граматика англійської мови; вступ до мовознавства; історія зарубіжної літератури; теоретичний курс англійської мови; освітні технології (методика викладання зарубіжної літератури, методика викладання англійської мови); історія англійської мови; вступ до літературознавства; теорія літератури; друга іноземна мова; інтерпретація художнього тексту; психолого-педагогічна практика (навчальна); мовно-комунікативна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота із зарубіжної літератури або методики її викладання; курсова робота з англійської мови або методики її викладання.

Середня освіта. Мова та зарубіжна література (німецька). Мова та зарубіжна література (німецька, англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти; практика усного та писемного мовлення (німецька); практична фонетика німецької мови; практична граматика німецької мови; вступ до мовознавства; історія зарубіжної літератури; теоретичний курс німецької мови; освітні технології (методика викладання зарубіжної літератури, методика викладання іноземної мови); історія німецької мови; вступ до літературознавства; теорія літератури; практичний курс англійської мови; стилістична інтерпретація художнього тексту; психолого-педагогічна практика (навчальна); мовно-комунікативна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота із зарубіжної літератури або англійської, або методики викладання профільних дисциплін; курсова робота з німецької мови або методики її викладання.

Середня освіта. Мова та зарубіжна література (французька). Мова та зарубіжна література (французька, англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти; практика усного та писемного мовлення (французька); практична фонетика французької мови; практична граматика французької мови; вступ до мовознавства; історія зарубіжної літератури; теоретичний курс французької мови; освітні технології (методика викладання зарубіжної літератури, методика викладання іноземної мови); історія французької мови; вступ до літературознавства; теорія літератури; практичний курс англійської мови; стилістична інтерпретація художнього тексту; психолого-педагогічна практика (навчальна); мовно-комунікативна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота із зарубіжної літератури або англійської, або методики викладання профільних дисциплін; курсова робота з французької мови або методики її викладання.

Середня освіта. Іспанська мова і література. Мова і література (іспанська, англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; основи філософських знань; здоров’язбереження, особиста безпека та захист; цифрові технології у професійній діяльності вчителя; педагогіка з основами педагогічної майстерності; психологія; психолого-педагогічні технології інклюзивної освіти; практика усного та писемного мовлення (іспанська); практична фонетика іспанської мови; практична граматика іспанської мови; вступ до мовознавства; історія зарубіжної літератури; теоретичний курс іспанської мови; освітні технології (методика викладання зарубіжної літератури, методика викладання іноземної мови); історія іспанської мови; вступ до літературознавства; теорія літератури; практичний курс англійської мови; стилістична інтерпретація художнього тексту; психолого-педагогічна практика (навчальна); мовно-комунікативна практика (навчальна); педагогічна практика (виробнича); курсова робота із зарубіжної літератури або англійської, або методики викладання профільних дисциплін; курсова робота з іспанської мови або методики її викладання.

Філологія. Українська мова та література. Літературне редагування та створення контенту: Україна в контексті європейської історії та культури; усна і письмова комунікація та академічна риторика; іноземна мова за професійним спрямування; основи філософських знань; цифрові інформаційно-комунікаційні технології; вступ до мовознавства й основи лінгвістичних досліджень; реклама та PR-діяльність; літературне редагування; технологія інформаційного аналізу; робота з базами даних та вебаналітика; вступ до слов’янської філології; соціолінгвістика; сучасна українська літературна мова; стилістика української мови; історична граматика та історія мови; українська діалектологія; основи теорії літератури та літературознавчих досліджень; порівняльне літературознавство; історія української літератури; історія зарубіжної літератури; література для дітей; український фольклор; сучасна українська література; медіаграмотність; основи вебпрограмування; проєктування сайту, створення та керування контентом; лінгвістика тексту; аналіз художнього твору; фольклорно-діалектологічна практика (навчальна); редакційна та копірайтингова практика (виробнича); джерелознавча літературознавча і мовознавча практика (виробнича); курсова робота з української мови; курсова робота з української літератури; курсова робота з літературного редагування або копірайтингу.

Філологія. Східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська. Мова і література (китайська, англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова та академічна риторика; філософія; історія української літератури; історія літератури Європи та Америка; історія китайської літератури; практичний курс китайської мови; практична граматика китайської мови; практична фонетика китайської мови; ієрогліфіка китайської мови; практичний курс англійської мови; вступ до мовознавства та сходознавства; вступ до літературознавства; вступ до перекладознавства; теоретичний курс китайської мови; стилістика китайської мови; теорія та практика перекладу (китайська мова); усний двосторонній переклад (китайська мова); теорія та практика перекладу (англійська мова); технології автоматизованого перекладу; перекладацька практика (англійська мова); перекладацька практика (китайська мова); курсова робота з китайської/англійської філології.

Філологія. Східні мови та літератури (переклад включно), перша – японська. Мова і література (японська, англійська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова та академічна риторика; філософія; історія української літератури; історія літератури Європи та Америка; історія японської літератури; практичний курс японської мови; практична граматика японської мови; практична фонетика японської мови; ієрогліфіка японської мови; практичний курс англійської мови; вступ до мовознавства та сходознавства; вступ до літературознавства; вступ до перекладознавства; теоретичний курс японської мови; стилістика японської мови; теорія та практика перекладу (японська мова); усний двосторонній переклад (японська мова); теорія та практика перекладу (англійська мова); технології автоматизованого перекладу; перекладацька практика (англійська мова); перекладацька практика (японська мова); курсова робота з японської/англійської філології.

Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Переклад (англійська мова та друга іноземна мова (китайська): Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; історія світової літератури; філософія; практичний курс англійської мови; практичний курс китайської мови; практична граматика англійської мови; стилістика англійської мови; вступ до перекладознавства; теорія та практика перекладу (англійська мова); теорія та практика перекладу (китайська мова); усний двосторонній переклад (англійська мова); усний двосторонній переклад (китайська мова); перекладацька практика (виробнича); курсова робота з англійської мови та перекладознавства; курсова робота з китайської мови.

Журналістика: Україна в контексті європейської історії та культури; усна й письмова комунікація та академічна риторика; іноземна мова за професійним спрямуванням; основи філософських знань; логіка та методологія наукового пізнання; цифрові інформаційно-комунікаційні технології; журналістський фах; виробництво телекомунікаційної продукції; теорія журналістики та масової комунікації; історія журналістики та видавничої справи; кросмедійна журналістика; види журналістики (за проблематикою); мова засобів масової комунікації; режисура та архітектоніка видань; вступ до спеціальності та основи наукових досліджень; соціальні комунікації; рекламна та PR-діяльність; правові та морально-етичні основи журналістики; основи видавничої справи та редагування; техніка усного мовлення ефірних ЗМІ; технологія інформаційного аналізу; медіабізнес; військова журналістика; робота з базами даних та вебаналітика; створення вебконтенту; редакційна практика (навчальна); журналістська практика (виробнича); переддипломна практика (виробнича); курсова робота з історії журналістики; курсова робота з журналістського фаху.


Другий (магістерський) рівень вищої освіти

Середня освіта. Українська мова і література: логіка та методологія наукового пізнання; психологія освітньої діяльності; теорія та методика навчання осіб з особливими освітніми потребами; освітній процес у сучасних закладах загальної середньої та вищої освіти: теорія та практика; методи і технології мовної освіти; теорія літератури та методологія літературознавчих досліджень; технології літературної освіти; сучасні тенденції розвитку і дослідження української мови; науково-педагогічна практика.

Середня освіта. Українська мова і література. Мова і література (англійська): логіка та методологія наукового пізнання; психологія освітньої діяльності; теорія та методика навчання осіб з особливими освітніми потребами; освітній процес у сучасних закладах загальної середньої та вищої освіти: теорія та практика; методи і технології мовної освіти; теорія літератури та методологія літературознавчих досліджень; технології літературної освіти; сучасні тенденції розвитку і дослідження української мови; науково-педагогічна практика; жанрово-стильова своєрідність англомовної літератури; комунікативні стратегії (англійська мова); інноваційні технології викладання англійської мови у закладах загальної середньої та вищої освіти.

Середня освіта. Англійська мова та зарубіжна література. Мова та зарубіжна література (англійська): логіка та методологія наукового пізнання; психологія освітньої діяльності; теорія та методика навчання осіб з особливими потребами; освітній процес у сучасних закладах загальної середньої та вищої освіти: теорія та практика; Комунікативні стратегії (англійська); інноваційні технології викладання іноземних мов у закладах загальної середньої та вищої освіти; жанрово-стильова своєрідність сучасних романів; науково-педагогічна практика в ЗЗСО; асистентська практика.

Середня освіта. Німецька мова та зарубіжна література. Мова та зарубіжна література (німецька): логіка та методологія наукового пізнання; психологія освітньої діяльності; теорія та методика навчання осіб з особливими потребами; освітній процес у сучасних закладах загальної середньої та вищої освіти: теорія та практика; комунікативні стратегії (німецька); інноваційні технології викладання іноземних мов у закладах загальної середньої та вищої освіти; жанрово-стильова своєрідність сучасних романів; науково-педагогічна практика в ЗЗСО; асистентська практика.

Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Переклад: логіка та методологія наукового пізнання; педагогіка вищої школи; комунікативні стратегії англійської мови; теорія та практика перекладу; методологія лінгвістичного дослідження; методика викладання англійської мови та перекладу; науково-педагогічна практика (виробнича); перекладацька практика (виробнича).

Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська. Мова і література (англійська): логіка та методологія наукового пізнання; педагогіка вищої школи; комунікативні стратегії (англійська мова); загальне мовознавство; жанрово-стильова своєрідність сучасних романів; асистентська практика (виробнича).

Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька. Мова і література (німецька): логіка та методологія наукового пізнання; педагогіка вищої школи; комунікативні стратегії (німецька мова); загальне мовознавство; жанрово-стильова своєрідність сучасних романів; асистентська практика (виробнича).

Філологія. Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька. Мова і література (французька): логіка та методологія наукового пізнання; педагогіка вищої школи; комунікативні стратегії (французька мова); актуальні питання перекладознавства; жанрово-стильова своєрідність сучасних романів; перекладацька і асистентська практика (виробнича).

Філологія. Східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська. Мова і література (китайська): логіка та методологія наукового пізнання; педагогіка вищої школи; комунікативні стратегії (китайська мова); теорія і практика перекладу; художні тенденції і літературні процеси в сучасній китайській літературі; соціокультурний аспект у викладанні іноземних мов у вищій школі; науково-педагогічна практика (виробнича); перекладацька практика (виробнича).

Журналістика: логіка та методологія наукового пізнання; теорія та історія соціальних комунікацій; мультимедійності та конвергентність в медіа сфері; теорія та практика медіадосліджень; новітні тенденції світової та української журналістики; мовна комунікація та медіаредагування; сучасні технології теле- та радіо; науково-дослідна практика (виробнича); переддипломна практика (виробнича).

 

<< ..Повернутися

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024