Кафедра іноземних мов за професійним спрямуванням
Загальні відомості
Адреса: м. Полтава, вул. Коваля 3, ауд. 419 А
Е-mаіl: kaf.inoz.mov.lnu@gmail.com
Телефон: +38 099 35 43 441
Історія та сьогодення
Кафедра іноземних мов за професійним спрямуванням створена в 2022 році у зв’язку із внутрішньою реорганізацією структури та кадрового складу факультету іноземних мов.
Сьогодні на кафедрі працюють 2 кандидати педагогічних наук, 1 доктор філософії, 2 старших викладача, 1 викладач. Два викладача мають вчене звання доцента, один із яких має звання Почесного професора ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».
Кафедра готує висококваліфікованих фахівців, рівень професійної компетентності яких відповідає світовим стандартам освіти. Особливий акцент у навчальному процесі звернено на глибоку професійно-практичну підготовку студентів, яка забезпечується за рахунок проходження педагогічної, виробничої та науково-виробничої практики в загальноосвітніх школах і навчальних закладах І–IV рівнів акредитації.
Значна увага на кафедрі приділяється підвищенню кваліфікації викладачів та їх професійному самовдосконаленню.
Теоретичні здобутки кафедри. Викладачі кафедри втілюють найновітніші методи й методики у навчання іноземних мов. На кафедрі розроблені необхідні навчально-методичні матеріали, що забезпечують освітній процес: навчальні плани, робочі програми дисциплін навчального плану, тексти лекцій, плани практичних занять, дидактичне забезпечення самостійної роботи, курсових і кваліфікаційних робіт.
Усі матеріали навчально-методичних комплексів з дисциплін, що викладаються, постійно оновлюються з урахуванням досягнень сучасної методичної науки. На заняттях викладачі вирішують широкий спектр завдань, добираючи оптимальні форми й методи навчання іноземних мов, що сприяють розвитку пізнавальної активності здобувачів вищої освіти.
Очолює кафедру кандидат педагогічних наук, доцент, Почесний професор ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» Шпетна Світлана Анатоліївна.
Головна мета діяльності кафедри: підготовка кваліфікованого конкурентоспроможного фахівця, здатного вирішувати завдання й проблеми типового та інноваційного характеру у сфері професійної діяльності.
Основні завдання кафедри: формування у здобувачів вищої освіти фахових компетентностей і практичних навичок, необхідних для виконання професійних функцій на високому рівні; вдосконалення умінь і навичок здійснювати ефективну комунікацію між представниками різних культур.
Стратегічні цілі:
- підвищення наукового потенціалу кафедри;
- збереження та розширення міжнародної співпраці кафедри.
Місія кафедри: підготовка соціально-відповідальних висококваліфікованих фахівців відповідно до потреб ринку праці в умовах євроінтеграції шляхом використання творчих та інноваційних підходів до навчання та роботи.
Цінності, яких дотримується кафедра: професіоналізм і висока кваліфікація викладачів; інноваційність, студентоцентризм, академічна доброчесність, автономність і свобода, індивідуальний підхід, рівність за соціальними, національними та релігійними ознаками, гуманізм і толерантність, конкурентоспроможність випускників.
Освітня діяльність
Кафедра забезпечує підготовку освітнього компонента «Іноземна мова за професійним спрямуванням» для здобувачів першого рівня вищої освіти, а також «Основи міжкультурної комунікації», «Іноземна мова професійного спілкування», «Наукова комунікація іноземною мовою», «Ділова іноземна мова» для освітніх програм другого магістерського рівня у навчально-наукових інститутах: соціальних і гуманітарних наук; мистецтв; педагогіки і психології; технологій і торгівлі; математики та інформаційних технологій; бізнесу і менеджменту; охорони здоров’я і спорту; природничих і аграрних наук.
Наукова діяльність
Науково-дослідна робота кафедри є невід’ємним складником науково-дослідної роботи університету й спрямована на формування стратегії наукової діяльності кафедри в галузі мовознавства, дослідження сучасних мовних процесів і явищ, а також на практичне застосування наукових здобутків у навчально-виховній діяльності.
З метою активізації науково-дослідної роботи здобувачів вищої освіти професорсько-викладацьким складом кафедри проводяться наукові читання, презентації наукових досягнень та проектів, науково-методичні семінари. Доповіді, які отримали найвищу оцінку, рекомендуються до друку в університетських збірниках наукових праць студентів та аспірантів, а молоді науковці – до вступу в аспірантуру.
Міжнародні зв’язки й академічна мобільність
Кафедра здійснює наукові зв’язки з провідними науковими центрами та вищими навчальними закладами України та за кордоном: кафедрою загального мовознавства та слов’янської філології Бердянського державного університету, з Технологічним університетом м. Ланьчжоу (КНР), кафедрою російської й французької мов Західночеського університету м. Пльзень (Чехія), Поморською академією (Польща) та ін.
Склад кафедри
Шпетна Світлана Анатолїївна, кандидат педагогічних наук, доцент, почесний профессор ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» |
Сергєєва Вікторія Євгеніївна, кандидат педагогічних наук, доцент |
Кіріченко Ольга Миколаївна, старший викладач |
Білобровська Катерина Олександрівна, доктор філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 035 Філологія, викладач |
Окунькова Лілія Олексіївна, старший викладач |
Петрушкова Анастасія Миколаївна, викладач |
- Робочі програми ОК-23
- Силабуси ОК-23
- Робочі програми вибіркових дисциплін-23
- Силабуси вибірковихдисциплін-23
- Рецензії
- Відгуки роботодавців
- Угоди
01.11.2024